V posledných mesiacoch náš záujem priťahuje čínska spoločnosť ZTE, ktorá má predstaviť novú vlajkovú loď pre tento rok. Posledné informácie, ktoré máme k dispozícii pochádzajú z certifikačného úradu TENAA, v ktorom sa objavil aj nový kúsok z dielne ZTE. A pravdu povediac, ostali sme veľmi zaskočení, a to doslova.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Tento rok prevláda trend medzi výrobcami vo zväčšovaní kapacity RAM na hodnoty dosahujúce 4 GB. Spoločnosť ZTE ale zvolilo úplne iný smer a v novej vlajkovej lodi pravdepodobne ponúkne až 8 GB RAM, čo je neuveriteľná hodnota medzi smartfónmi. Zahanbiť sa nenechá ani použitý procesor, ktorý bude tikať na frekvencii 3,5 GHz. Zatiaľ nevedno, od akého výrobcu bude pochádzať.

Ostatné špecifikácie spadajú do parametrov tohtoročných smartfónov a nájdeme tu 3000 mAh batériu, 16 MPx zadnú a 8 MPx prednú kameru. Po softvérovej stránke výrobca zvolil najnovší Android 5.0 Lollipop. Rozmery zariadenia sú 147.38 x 68.34 x 8.94 mm a hmotnosť sa zastavila na hodnote 180 g.

ZTE Nubia Z9

Osobne som zástancom lepšie optimalizovanej nadstavby, pri ktorej stačí aj menšia kapacita RAM, no bude zaujímave sledovať, ako si povedie s kapacitou 8 GB RAM a aký to bude mať vplyv na používateľský zážitok. Predstavenie sa bude konať v priebehu mája.

Zdroj: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP