banner-honor5x
Čínska spoločnosť ZTE sa na trhu drží už dlho, no v dohľadnej dobe zatiaľ žiadnym kúskom neohúrila a zapadla tak medzi šedú konkurenciu. Avšak novo predstavený budgetový smartfón ZTE Blade A1 karty určite premieša. Ponesie totižto základné rysy spoločnosti – nízku cenu a solídne hardvérové špecifikácie.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Spoločnosť len pred niekoľkými dňami oficiálne predstavila ZTE Blade A1 a to rozhodne neostalo bez povšimnutia. Nejedná sa totižto o úplne bežný smartfón low-end kategórie. Novinka prinesie CPU z dielne MediaTeku – štvorjadrový MT6735. 64-bitovému procesoru taktovanému na frekvenciu 1.3 GHz asistuje 2 GB operačnej pamäte RAM a nechýba tiež akumulátor vynikajúcej kapacity 2800 mAh. Rozlíšenie 5.0″ displeja činí 1280 na 720 pixelov (HD) a zariadeniu nechýba ani čoraz vzácnejší microSD slot. Ten dokonca podporuje microSD karty až do kapacity 128 GB, čo tiež nie je bežné v tejto cenovej hladine. Celkovú kapacitu vnútorného úložiska, ktoré natívne ponúka 16 GB tak môžte rozšíriť o ďalší priestor pre vaše dáta.

ZTE Nubia Z9 Mini môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>zte-blade-a1-3

Po stránke konektivity ZTE Blade A1 prichádza aj s podporou 4G LTE sietí a zariadenie nesklame ani pri zhotovovaní snímok. Rozlíšenie „hlavného“ fotoaparátu je 13 MPx a pre všetkých fanúšikov selfie sa tu nachádza aj 8 MPx predná kamera. Nechýba ani prisvetlovacia LED dióda, skener odtlačkov prstov s technológiou 360° snímaním, ktorý odomkne zariadenie do 0.3 sekundy. ZTE Blade A1 bude dostupný v 5 farebných verziách – bielej, žltej, zelenej, modrej a šedej. Život zariadeniu vdýchne operačný systém Android vo verzii 5.1 Lollipop s nadstavbou MiFlavor 3.2.

zte-blade-a1-4

Predaj v domovskej Číne začína 11. decembra a cena ZTE Blade A1 sa zastavila na skvelých 599 juanov, čo je v prepočte približne 86 €.

zte-blade-a1-5 zte-blade-a1 zte-blade-a1-6 zte-blade-a1-2

Zdroj: GizmoChina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP