Včera nás vo veku 89 rokov opustil známy herec a dablér Robert Guillaume, ktorý bol v hernom priemysle známy najmä ako Eli Vance z hry Half-Life 2.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Robert včera prehral svoj boj s rakovinou, a tak celý filmový, ale aj herný svet smúti za týmto skvelým hercom a dablérom. Hráči si ho môžu pamätať hlavne z kultovej hry Half-Life 2, kde Robert prepožičal svoj hlas postave Eli Vance.

Robert okrem iného hral aj v niekoľkých známych filmoch a seriáloch. Azda najznámejší sitkom, v ktorom si tento herec zahral, bol Soap. Taktiež si zahral v známom filme Big Fish, kde stvárňoval postavu doktora Benetta. Mladšie generácie mohli jeho hlas počuť aj v známom Disney filme Leví kráľ, kde zasa svojim hlasom stvárňoval opičiaka Rafiki.

Mnoho hercov, ale aj ľudí z hernej scény mu na sociálnych sieťach vzdáva veľkú poctu. Jeho odchod z tohto sveta je o to smutnejší, že nás opustil iba mesiac pred dovŕšením jubilejných 90 rokov. Česť jeho pamiatke.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Mário Šimovič
Som mladý chalan, predovšetkým sa venujem aplikovanej informatike a programovaniu, ale taktiež sa zaujímam o technické novinky zo sveta a hudbu. Takisto rád skúšam nové zariadenia a značky z čínskeho trhu.