Tesla Cybertruck púta pohľady ľudí všade tam, kde sa objaví. Pred pár dňami sa tento futuristický elektrický pickup premával po uliciach New Yorku a zvedaví fanúšikovia si ho okamžite začali natáčať. Ako však upozornil portál Futurism, táto jazda nebola úplne v súlade s tamojšími dopravnými predpismi.

Ako môžeš na priložených videách vidieť, elektrický pickup sa premával v plnej kráse, teda s rozsvietenými svetlometmi v prednej časti, ale aj na streche. Tieto reflektory sú extrémne silné a bezpochyby musel Cybertruck vodičov idúcich pred ním extrémne oslepovať.

Druhý problém je o niečo nenápadnejší, no rovnako významný, ak nie viac závažný. Dopravné predpisy v New Yorku totiž zakazujú jazdu vozidlám, ktoré nemajú spätné zrkadlá. Ako si môžeš všimnúť na videu nižšie, Cybertruck ich nemá.

Futuristický elektromobil totiž využíva kamery, ktorých obraz sa premieta do vnútra vozidla. Funguje to podobne, ako pri nami testovanom Audi e-tron či dobre známej a futuristickej Honde e. Ako dodáva InsideEVs, Cybertruck v New Yorku bol stále iba prototyp, produkcia ešte nezačala a očakáva sa, že prvé kusy zídu z linky až v roku 2022, pri optimistickom scenári koncom 2021.

Pozrieť si bol aj svoje rodisko

Výroba Cybertrucku prebehne v továrni v Texase, ktorá je aktuálne ešte stále vo výstavbe. Ak všetko pôjde podľa plánov, prvé kusy by mohli z výrobnej linky zísť už tento rok, no samotná výroba bude ešte obmedzená. Naplno sa má rozbehnúť až v priebehu budúceho roka.

Prototyp, ktorý by už mal zodpovedať produkčnej verzii elektrického pickupu, si už bol svoje budúce rodisko pozrieť aj sám. Nablískaný futuristický elektromobil sa premával po stavenisku Giga Texas.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom