Známy herec Jeremy Renner, ktorého fanúšikovia poznajú najmä vďaka Marvelovkám v posledných dňoch riešil nepríjemnú situáciu, ktorá sa týkala jeho vlastnej aplikácie, informuje portál The Verge.

Aplikácia s názvom herca bola bezplatne k dispozícii pre iOS aj Android zariadenia a slúžila ako priestor pre fanúšikovskú komunitu. Jej hlavným cieľom bolo poskytnúť bližší pohľad do osobného života samotného herca, nakoľko tam Jeremy okrem iného uverejňoval aj exkluzívny obsah.

Všetko má svoj koniec

Napriek tomu, že aplikácia bola k dispozícii už takmer 3 roky, väčšia pozornosť sa jej začala venovať až v poslednom období. Problémom však boli takzvaní internetoví trollovia, ktorý nakoniec spôsobili aj nútené zrušenie aplikácie. Nepríjemnosti minulý týždeň vyvrcholili až do takého štádia, že herec požiadal o jej stiahnutie z Google Play a App Store.

Okrem exkluzívneho obsahu od Jeremyho slúžilo pomyselné komunitné centrum aj pre fanúšikov, ktorí medzi sebou navzájom komunikovali a vymieňali si príbehy. To využila už spomínaná skupina internetových trollov, ktorí sú známi tým, že na online diskusných fórach zámerne provokujú, narúšajú diskusiu či pridávajú urážlivý obsah.

Úradovala falošná nenávisť

Rovnaký prípad platil aj v tejto situácii, kedy skupina používateľov našla spôsob, ako sa vydávať za skutočných fanúšikov či samotného herca. Následne dochádzalo k neustálemu pridávaniu nenávistných komentárov či obťažovaniu iných používateľov online platformy. Všetko to nakoniec vyústilo do situácie, kvôli ktorej došlo k zrušeniu aplikácie, uvádza BBC.

K situácii sa vyjadril aj Jeremy, ktorý si vraj aplikáciu veľmi obľúbil a predstavovala súčasť jeho života. „Všetkým super fanúšikom, ktorí ma podporovali či už slovami, povzbudením, alebo svojimi príbehmi zdieľanými v aplikácii veľmi pekne ďakujem a dúfam, že sa uvidíme na Instagrame, Twitteri či YouTube“, dodal Jeremy Renner.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom