Značku POCO sme doteraz poznali najmä vďaka extrémne populárnemu smartfónu Pocophone F1, no táto značka patrila pod krídla Xiaomi. V týchto dňoch sa ale rozhodlo vedenie POCO opustiť spoločnosť Xiaomi a ďalej chcú fungovať samostatne, informuje portál AndroidCentral.

Túto správu zdieľal na svojom Twitteri Manu Kumar Jain, viceprezident spoločnosti Xiaomi. Vo svojom príspevku píše, že značka POCO začínala ako podznačka Xiaomi a smartfón Pocophone F1 zožal medzi používateľmi obrovský úspech. POCO si tak vytvorilo vlastnú identitu, a preto je na čase nechať značku kráčať vlastnou cestou.

Pre Európanov to však môže byť veľké sklamanie, nakoľko POCO sa bude zrejme zameriavať iba na indický trh, čomu nasvedčuje aj samotný príspevok viceprezidenta Xiaomi. My však pevne dúfame, že ak nie hneď, časom sa nové smartfóny značky POCO dostanú aj na globálny trh.

Ak bude POCO aj pri svojej ére samostatnej značky pokračovať v nastolenom trende, s ktorým prišiel Pocophone F1, o popularitu jeho nástupcu sa rozhodne nemusíme obávať. Ako informuje Gizmochina, Pocophone F1 prišiel na trh ako smartfón so špecifikáciami vlajkových lodí, avšak s cenovkou, ktorej nedokázal konkurovať žiadny iný výrobca.

Nástupca by mal teda niesť označenie Pocophone F2 a jeho predstavenie sa očakáva niekedy vo februári až marci. Spoločnosť si totižto dala zaregistrovať obchodnú značku „POCO F2“ a redaktori z portálu Gizmochina si myslia, že by sa malo jednať o akúsi „alternatívu“ k novinke Xiaomi Mi 10 určenú pre indický trh, nakoľko tam Xiaomi neplánuje predávať svoje vlajkové lode.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom