Minuloročný incident Samsungu Galaxy Note 7 si vybral svoju krutú daň. Výrobca si týmto prípadom poškodil povesť, a preto nie divu, že je pri návrhu novej Galaxy S8-čky veľmi opatrný. Dokonca až natoľko, že chce vymeniť dodávateľa batérií. 

Každý výrobca sa zásobuje komponentami od viacerých výrobcov, aby sa predišlo neočakávaným situáciám. Tej sa však Samsung nevyhol a batérie od Amperex Technology spôsobili spoločnosti veľké škody. Podľa denníka Reuters sa kórejský výrobca smartfónov rozhodol nahradiť tohto nespoľahlivého dodávateľa z Číny. Jeho miesto má zastúpiť japonský výrobca Murata Manufacturing. Hlavným dodávateľom akumulátorov však stále ostáva Samsung SDI. Ten sa zo svojich chýb poučil a verí, že sa situácia z minulého roka už nebude opakovať. Evan Blass, známy tiež ako @evleaks, nedávno predpokladal kapacity batérií nových vlajkových lodí. Ak sú jeho tvrdenia pravdivé, tak nová S8-čka dostane batériu s kapacitou 3000 mAh a model s prívlastkom „Plus“ má priniesť 3500 mAh akumulátor.

zdroj fotografie: Android Community

Nenechaj si ujsť
TIP: Samsung nakoniec predstaví na MWC nové zariadenie. Čo to bude?

Tvrdenia z Kórei sú však mierne odlišné. Podľa správ z domovskej krajiny príde novinka s batériami o veľkostiach 3250/3750 mAh v závislosti od verzie. Aj keď nie sú tieto informácie oficiálne potvrdené, kapacity batérií budú dostatočné na to, aby mal smartfón na jedno nabitie minimálne priemernú výdrž. Za to sa bude môcť poďakovať najmä novému procesoru vyrobenému 10 nm technológiou, ktorý je omnoho šetrnejší. Samsung má svoju novú vlajkovú loď predstaviť až v marci, no prvé snímky smartfónu vraj budú uverejnené už počas veľtrhu MWC.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom