Juhokórejský gigant tento rok výnimočne nepredstaví svoju novú vlajkovú loď na výstave MWC. Avšak to, že sa novinky z high-end segmentu dočkáme na špeciálnej konferencii ešte neznamená, že MWC bude bez akejkoľvek „show“ od Samsungu.

Spoločnosť totiž začala rozposielať pozvánky na konferenciu, z ktorých je zjavné, že predstavený bude nový tablet. Ako najpravdepodobnejšia možnosť sa javí model Galaxy Tab S3, ktorý má prísť so Snapdragonom 820, 4 GB RAM pamäťou a s 9.6-palcovým displejom s rozlíšením 2048×1536 pixelov. Premiérovo sa tiež v tablete od Samsungu využije predinštalovaný Android 7.0 Nougat. Ten okrem iného priniesol aj natívnu podporu režimu split-screen, teda rozdelenej obrazovky.

Samsung Galaxy Tab S2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Samsung

Nenechaj si ujsť
TIP: Poznáme kompletné rozmery Samsungu Galaxy S8 a S8 Plus

Samsung ale mal tento režim vo svojej nadstavbe už dávno, no implementácia tohto režimu do API Androidu prináša podstatné výhody pre vývojárov. Súdiac podľa pozvánky, tradičné domovské tlačidlo ostane zachované. To však nemôžeme povedať o Galaxy S8-čke, pri ktorej výrobca urobí razantný krok a dlho zaužívané tlačidlo kvôli tenším rámikom odstráni. Viac sa však dozvieme až na oficiálnom predstavení 26. februára, ktoré budeme pozorne sledovať.

Pošli nám TIP na článokNovinky