Len pred pár dňami filmových fanúšikov potešila správa, že  jeden z najvýraznejších filmov posledných rokov bude pokračovať. Joker 2 vzniká pod pracovným názvom Joker: Folie à Deux a opäť ponesie režisérsky rukopis Todda Phillipsa, ktorému bude, rovnako ako v pôvodnom filme, asistovať scenárista Scott Silver.

Návrat hlási aj fenomenálny Joaquin Phoenix, ktorý za stvárnenie nestabilného Arthura Flecka alias Jokera získal Oscara a pokračovanie by bez neho nedávalo žiadny zmysel. O deji pripravovaného filmu sa momentálne nevie takmer nič, Variety však prichádza s informáciami, ktoré na pokračovanie vrhajú nové svetlo.

Vznikne ako muzikál?

Zdá sa, že smerovanie nového Jokera nemusí potešiť každého. Zdroje totiž hovoria, že režisér Todd Phillips chystá odvážny krok a Joker: Folie à Deux plánuje natočiť ako muzikál. Phillips experimentoval už pri prvom filme, kedy Jokera poňal nekonvenčne a snímku nakrútil ako ťaživú osobnú drámu, navyše s R-kovým ratingom.

Warner Bros. Pictures/YouTube

V tomto prípade experiment vyšiel. Z Jokera sa stal celosvetový fenomén, film ako vôbec prvý v histórii s prístupnosťou od 18 rokov v tržbách prekonal hranicu 1 miliardy. Podobný úspech sa napríklad nepodaril ani Deadpoolovi, silnej značke z konkurenčného tábora Disney.

Lady Gaga ako Harley Quinn

Už pri odhalení pracovného názvu Folie à Deux sa špekulovalo, že k Jokerovi by v novom filme mohla pribudnúť jeho jediná skutočná láska Harley Quinn. Francúzsky výraz možno preložiť ako „šialenstvo dvoch“, prípadne „bláznovstvo zdieľané dvoma“.

Ide o termín označujúci psychickú poruchu, kedy sa príznaky bludného presvedčenia prenášajú z jedného jedinca na druhého. Význam teda na základe pomenovania dávalo, že by sa popri Jokerovi mohla objaviť aj ďalšia známa hrdinka z komiksového univerza.

Hollywood Reporter teraz potvrdzuje, že Harley Quinn by sa v novom filme skutočne mohla objaviť. Stvárniť by ju mala populárna speváčka a herečka Lady Gaga, s ktorou momentálne Warneri rokujú. Angažovanie Lady Gaga by mohlo potvrdzovať muzikálové zasadenie, herečka svoje hudobné nadanie na veľkom plátne ukázala aj v úspešnom filme Zrodila sa hviezda.

Na ňom sa v role producenta mimochodom podieľal aj Todd Phillips, dvojica si teda spoluprácu s veľkou pravdepodobnosťou zopakuje.

Postavu Harley Quinn v komiksovom DC univerze stvárňuje aj herečka Margot Robbie. Joker, podobne ako napríklad aj nový Batman, však stojí mimo hlavného kanónu a s ďalšími komiksovými snímkami nijak nesúvisí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP