Arthur Fleck, známejší ako komixový Joker, sa vracia a spolu s ním príde aj pokračovanie jedného z najlepších filmov posledných rokov.

O tom, že Joker z roku 2019 od režiséra Todda Phillipsa, by sa mal dočkať ďalšieho filmu, sa v zákulisí hovorilo posledné dva roky – až teraz informáciu definitívne potvrdil aj známy filmový tvorca.

Ten na svojom Instagrame zverejnil fotografiu scenára k novej snímke, ktorú Todd Phillips, podobne ako pôvodný film, napíše spoločne so Scottom Silverom. Jeho pracovný názov nateraz znie Joker: Folie à Deux, zatiaľ však nie je isté, či s rovnakým menom príde aj do kín.

Aj s Oscarovým hlavným hrdinom

Do role psychicky nestabilného Arthura Flecka sa vráti Joaquin Phoenix, bez ktorého by pokračovanie nedávalo žiadny zmysel. Herec za fenomenálny výkon získal aj svojho prvého Oscara a celkovo si Joker vyslúžil až 12 nominácií na najprestížnejšie filmové ocenenie.

Komornej dráme sa však darilo aj po komerčnej stránke. Joker sa po premiére kinami prehnal ako víchor, zbúral niekoľko rekordov a ako historicky prvý film s R-kovým ratingom v tržbách zarobil viac než miliardu dolárov. Rozpočet snímky pritom predstavoval len približne 70 miliónov.

Ešte počas nakrúcania pôvodného filmu režisér Todd Phillips aj samotný Joaquin Phoenix akékoľvek pokračovanie vylučovali. Hovorili, že Joker bol od začiatku zamýšľaný len ako samostatný film – a teda že nebude súčasťou DC kánonu a štýlom rozprávania bude od ďalších snímok komiksového univerza výrazne vybočovať.

Neskôr, po masívnom úspechu, však už dvojica rétoriku zmiernila – Phoenix hovoril o svojej vysnívanej role a začínajúcich dialógoch, kam by príbeh Arthura Flecka mohli zmysluplne posunúť.

Warner Media

Príde aj Harley Quinn?

Aj keď sa o deji pripravovaného filmu zatiaľ nevie prakticky nič, mnohé napovedá už samotný pracovný názov. Folie à Deux, známy aj ako Lasègue-Falretov syndróm, totiž možno preložiť ako „šialenstvo dvoch“, prípadne „bláznovstvo zdieľané dvoma“.

Ide o termín označujúci psychickú poruchu, kedy sa príznaky bludného presvedčenia prenášajú z jedného jedinca na druhého.

Pracovný názov by teda mohol naznačovať, že sa k Arthurovi Flackovi v novom filme pridá aj jeho jediná skutočná láska – bývalá psychiatrička Harley Quinn, ktorá je v komiksovom univerze dobre známa a v nových DC filmoch ju stvárnila herečka Margot Robbie.

Pracovný názov filmu však môže hovoriť aj o šírení Arthurovej dezilúzie naprieč masami a narastajúcej vlne kriminality v Gotham City, ktorú diváci videli aj v závere prvého filmu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP