O tom, že sa krádež nevypláca, sa včera v noci presvedčil aj nešikovný zlodej z Medzilaboriec, ktorý sa vlámal hneď do dvoch predajní na rovnakej ulici. Jednou z vykradnutých predajní bola aj pobočka mobilného operátora. Z predajne zlodej odcudzil viacero zariadení, no nevedel, že ukradol len nepoužiteľné makety. O prípade informovala polícia na Facebooku.

Podľa informácií polície došlo včera pred polnocou na ulici Andyho Warhola v Medzilaborciach k vlámaniu do predajne operátora. Zlodej sa do nej dostal po tom, ako robil sklo dlažobnou kockou a následne ukradol z vitríny 14 smartfónov a 1 tablet. Operátori sú však aj na takéto prípady dobre pripravení, miesto skutočných smartfónov totiž vystavujú len ich makety.

Nevedel, že ukradol bezcenné makety

Neznalý zlodej tak ani len netušil, že si v igelitke odniesol z predajne operátora nepoužiteľné a takmer bezcenné makety. Podľa informácií redakcie FonTech.sk vykradol zlodej predajňu mobilného operátora O2, čo nám vo svojom vyjadrení potvrdila aj hovorkyňa spoločnosti, Tereza Molnár.

ZLODEJ BABRÁK: ZOBRAL 14 MOBILOV, NEVEDEL ŽE SÚ TO IBA MAKETY Včera krátko po polnoci prišiel v Medzilaborciach k…

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Freitag, 21. August 2020

Po vykradnutí predajne operátora však zlodej neskončil a pokračoval v lúpeži, no potom už zavítal do kvetinárstva, kde odcudzil darčekový kôš. Pri vychádzaní z tejto predajne sa už ale dostal do rúk polície, ktorá ho zatkla a obvinila z prečinu krádeže, za čo mu hrozia 2 roky vo väzení.

Poškodenej spoločnosti vznikla celková škoda takmer 600 eurV druhom prípade spôsobil majiteľke škodu vo výške 520 eur,“ uviedla podľa regionálneho denníka Korzár prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Funkčné smartfóny sú pod zámkom. Výstavné kusy nemajú kompletný hardvér

Predajcovia elektroniky a mobilní operátori práve kvôli možným krádežiam vystavujú vo svojich predajniach aj makety zariadení a smartfónov, ktoré bývajú zatvorené vo vitrínach. Zákazníci však môžu vo viacerých prípadoch naraziť aj na funkčné smartfóny, ktoré si môžu vyskúšať. Takéto modely ale bývajú často prispôsobené len pre výstavné účely.

Väčšina vystavených smartfónov, ktoré napohľad vyzerajú funkčne, totiž nie sú vybavené kompletným hardvérom a slúžia len na prezentáciu hlavných funkcií. V prípade takýchto modelov môže chýbať napríklad modul pre pripojenie k sieti. Pokiaľ by teda náhodou z predajne zlodej tento kúsok odcudzil, nebude si z nebo môcť ani len zavolať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom