Na jeseň roka 2018 spoločnosť Disney za astronomických 71 miliárd odkúpila Fox so všetkými jeho štúdiami a stala sa tak držiteľom práv k desiatkam známych filmových značiek. Jednou z nich je aj kultová hororová sci-fi séria Votrelec, s ktorou má „myšiak“ v blízkej budúcnosti veľké plány.

Ešte na konci minulého roka bol na radosť mnohých sci-fi fanúšikov oznámený seriál z univerza Votrelca, ktorý sa bude odohrávať na Zemi a stojí za ním ním Noah Hawley, tvorca úspešných seriálov Fargo a Legion.

Small Screen teraz informuje o tom, že pripravovaný seriál je podľa všetkého len vrcholom ľadovca. Disney má totiž podľa viacerých zdrojov desivé sci-fi univerzum rozšíriť o množstvo seriálov i celovečerných filmov s víziou spraviť z Votrelca svoju ďalšiu filmovú „mega značku.“

YouTube

Hlavne pre dospelých

Nové projekty budú dostupné v rámci streamovacích služieb Hulu (na trhu Spojených štátov) a Disney+ Star, drahšej alternatívy Disney+, ktorá knižnicu služby rozširuje aj o obsah pre starších divákov.

Práve na nich Disney novými projektami z univerza Votrelca mieri a podľa prvých správ neplánuje nič meniť na temnom zasadení a vekovej prístupnosti. To potvrdzuje aj zdroj filmového portálu.

Tieto projekty budú plnohodnotným akčným hororom. Nemajú v pláne nakrúcať tieto filmy a seriály s prístupnosťou od 13 rokov. Výkonní predstavitelia Disney vidia Votrelca ako ich ponuku pre dospelých divákov a dúfajú, že takto navýšia počet ich predplatiteľov.

Až na výnimku pripravovaného seriálu sa o ďalších projektoch momentálne vôbec nič nevie, nie je preto jasné, či pôjde o kompletný reštart značky alebo tvorcovia pri budovaní deja využijú aj existujúce filmy.

Twentieth Century Fox

Posledný z nich, Alien: Covenant, mal premiéru ešte v roku 2017, po kvalitatívnej i komerčnej stránke však išlo o sklamanie. „Otec“ Votrelca, filmový tvorca Ridley Scott, sa aj napriek neúspechu posledného filmu má v úlohe konzultanta podieľať prinajmenšom na zmienenom pripravovanom seriáli.

 

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom