Investorská prezentácia Disney sa sústredila snáď na všetky skupiny divákov. Po odhalení noviniek zo sveta komixov Marvel a niekoľkých Star Wars projektov, televízia FX prvýkrát v histórii ikonickej filmovej série Votrelec predstavila jej seriálovú podobu, informuje IGN.

Seriál zastrešovaný káblovou televíziou FX, patriacou pod The Walt Disney Company, bude prvýkrát v rámci hororového univerza zasadený na planétu Zem. Hlavným kreatívnym mozgom projektu bude Noah Hawley, u filmových fanúšikov preslávený komerčne úspešnými titulmi ako Fargo či Legion.

O projekte informoval samotný riaditeľ stanice FX, John Landgraf. Ten premisu seriálu, jednoducho pomenovaného Alien, popísal ako kombináciu debutového diela z roku 1979, kde hororové prvky prepletú akčné pasáže ikonické pre priame pokračovanie Votrelci.

Zatiaľ čo vývoj seriálu má momentálne plnohodnotne pod kontrolou Landgraf, s veľkou pravdepodobnosťou môžeme očakávať hneď niekoľko kreatívnych vstupov aj od samotného otca hororovej ikony, Ridleyho Scotta.

Ten ani po dlhých rokoch v biznise nepoľavuje na tempe, kedy len tento rok stál na čele réžie projektu Raised by Wolves. Scott totiž režíroval prvé dve časti HBO Max seriálu, ktorý sa vo všetkých smeroch tešil diváckej obľube.

Žiaľ, viac informácií o hereckom osadenstve, premise alebo dátume vydania seriálového poňatia hororového sci-fi univerza nepoznáme.

Čo sa podpísalo na úspechu franšízy Votrelec?

Prvý Votrelec z roku 1979 predstavil agresívneho mimozemského parazita, terorizujúceho posádku vesmírnej lode Nostromo. V dnešnej dobe je séria založená na ikonickom dizajne Xenomorfov už považovaná za kultovú záležitosť, pričom má na konte štyri komerčne podarené filmy hlavnej série.

Na úspechu filmov sa podpísalo nevídané poňatie hororu, budujúce na sci-fi prvkoch, obohatených o pomerne komplexný dej a zapamätateľné charaktery.

Odkaz biomechanického dizajnu H. R. Gigera sa odzrkadlil mimo rôzne príbehové odbočky (najznámejší je crossover Votrelec vs. Predátor) aj v ďalších oblastiach popkultúry. Medzi najznámejšie z nich zaradzujeme rôzne literárne diela, ale aj početné zárezy vo videohernom priemysle.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom