Milovaná španielska séria Money Heist si do portfólia môže zapísať ďalší pomyselný rekord. Nielenže sa seriál roky držal na čele najsledovanejších cudzojazyčných projektov streamovacej služby, najnovšie sa umiestnil aj na špici rebríčka popularity, informuje Whats on Netflix.

Podľa známeho portálu sa Money Heist dokázal najdlhšie udržať v rebríčku TOP 10 najsledovanejšieho obsahu Netflixu, v ktorom doposiaľ figuroval rovných 486 dní. Do čísla sa zarátava každý deň, kedy sa Money Heist ocitol v zozname TOP 10 aspoň v jednej krajine, kde je Netflix oficiálne dostupný.

Španielsky megahit na rebríčku popularity vystriedal sitkom Priatelia, ktorý z ponuky Netflixu vypadol počas minulého roka a prešiel pod konkurenčnú platformu HBO Max.

U nás Priateľov, vrátane špeciálneho dielu, (aj) so slovenským dabingom ponúka streamovacia služba HBO Go, ktorú by do konca roka mala vystriedať práve obsahovo pestrejšia, no tiež drahšia alternatíva HBO Max.

Určite nezmeškaj
HBO Max na Slovensku čoskoro vystrieda HBO Go. Toto všetko sa zmení

Ošiaľ v Maďarsku

Money Heist tak opäť dokazuje svoju výnimočnosť, pričom zdroj uvádza, že seriál sa opakovane vracal do TOP 10 najsledovanejšieho obsahu aj na veľkých trhoch. Obrovskej popularite sa teší napríklad v Indii, kde sa v TOP 10 udržal 406 dní, čo predstavuje 80 % času, odkedy Netflix funkciu TOP 10 predstavil.

Youtube / Screenshot

Zaujímavosťou je, že predplatiteľov z domáceho Španielska Money Heist priveľmi nezaujíma. Seriál pochopiteľne bodoval aj u tamojšieho publika, tu sa však dokázal v TOP 10 udržať len priemerných 67 dní, šesťnásobne menej v porovnaní so zmienenou Indiou.

Dodajme, že rekordérom v tomto smere je Maďarsko, kde sa Money Heist v TOP 10 drží už 474 dní, 95 % času od predstavenia funkcie TOP 10.

Rebríček najpopulárnejšieho obsahu Netflixu a počet dní, kedy sa v TOP 10 v niektorej z krajín takýto obsah objavil:

  1. Money Heist – 486 dní
  2. Priatelia– 474 dní
  3. Škaredá Betty– 473 dní
  4. Pablo Escobar, The Drug Lord – 458 dní
  5. Crash Landing on You – 452 dní
  6. The Blacklist – 442 dní
  7. Chica Vampiro – 438 dní
  8. Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – 430 dní
  9. Brooklyn Nine-Nine – 424 dní
  10. 365 dní – 423 dní
Pokračovanie už čoskoro

Aj napriek neutíchajúcej popularite Money Heist čoskoro dospeje do svojho konca. Stane sa tak ešte tento rok v podobe finálnej piatej série, ktorá bude netradične rozdelená na dve časti. Prvých päť epizód si diváci budú môcť pozrieť na začiatku septembra, na absolútne vyvrcholenie si budú musieť počkať do 3. decembra, kedy Netflix uvoľní zostávajúce diely.

Nevieš sa už finále Money Heist dočkať a chceš o ňom vedieť všetko podstatné? Nevynechaj náš detailný prehľad, kde sa okrem zhrnutia predchádzajúcej série venujeme aj novým hereckým posilám a možnej zápletke poslednej série.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom