Nie je žiadnym tajomstvom, že americká automobilka Tesla už nechcela viac pôsobiť v štáte Kalifornia. Po dávnejších nezhodách s tamojšou vládou Musk prehlásil, že automobilka z Kalifornie presunie celé hlavné stredisko. Ten moment nastáva práve teraz, informuje portál CNBc.

Ešte v lete minulého roka zakladateľ spoločnosti Tesla Elon Musk oznámil, že presunie hlavné sídlo a továreň svojej automobilky preč z Kalifornie. Stalo sa tak po tom, čo miestne úrady nariadili, aby továreň ostala počas pandémie koronavírusu zatvorená.

Flickr

„Tesla teraz okamžite presunie svoje hlavné sídlo aj budúce programy do Texasu/Nevady,“ oznámil Musk na Twitteri. Dodal, že spoločnosť podáva žalobu na príslušné úrady v okrese Alameda.

Vizionár svoje slová dodržal a na včerajšej výročnej schôdzi Tesly oznámil, že celé vedenie automobilky sa oficiálne presunulo z Kalifornie do nového strediska v Texase v meste Austin.

Nové centrum Muskových projektov

Ako uvádza Teslarati, do Austinu zrejme Musk presťahoval aj centrály svojich ďalších projektov, ako napríklad Boring Company. Texas ponúkol Elonovi lepšie prostredie na podnikanie a teraz z toho výrazne ťaží.

Presun centrály z Kalifornie do Texasu ale neznamená zatvorenie tovární vo Fermonte a Nevade. Tie bude automobilka prevádzkovať aj naďalej, riadiť ich však už bude spoza hraníc Kalifornie.

SITA

Kalifornské továrne by mali dokonca v blízkej budúcnosti zvýšiť svoju produkciu a to až o 50 %. Problémom ale môže byť nedostatok pracovných síl, ktorý v slnkom zaliatej Kalifornii hrozí čoraz viac.

Ceny nehnuteľností v okolí továrni Tesly idú extrémne hore, ľudia si preto nemôžu dovoliť bývať poblíž svojej práce a častokrát do nej dochádzajú z veľkej diaľky. Na druhej strane továreň v Austine má extrémne výhodnú polohu, nachádza sa len 5 minút od letiska a 15 minút od centra mesta, zabezpečiť dostatok zamestnancov by tak v tejto oblasti nemal byť najmenší problém.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú