Pri objednávke tovaru z internetu si môžeme vybrať hneď niekoľko spôsobov doručenia, pričom v USA zákazník dostane tovar aj priamo pre dvere domu. Osamotený balík ale neraz púta pozornosť zlodejov, ktorí ho bez váhania rýchlo ukradnú. Mark Rober sa rozhodol proti nim bojovať originálnym spôsobom a vymyslel zariadenie, ktoré ich potrestá tak, že na to skoro nezabudnú.

Doručenie objednaného tovaru býva zväčša bezproblémové, no v niektorých prípadoch sa môžeme stretnúť aj s rôznymi podvodmi či dokonca krádežami. Takáto nepríjemná situácia sa udiala aj Markovi Roberovi, bývalému inžinierovi z NASA, ktorý prišiel o svoj objednaný balík priamo pred dverami domu. Zásielku s označením „doručená“ totiž nikdy nedostal a po zhliadnutí bezpečnostných kamier zistil, že si ju privlastnil niekto iný. Polícia však nebýva v takýchto prípadoch príliš ochotná, a tak sa Mark rozhodol bojovať proti zlodejom po svojom.

Dokonalá pasca

Mark Rober sa na YouTube preslávil svojimi nápadmi, ktoré si obľúbilo až 4,7 milióna jeho sledovateľov. Tým teraz ukázal aj spôsob, akým bojovať proti podomovým zlodejom kuriérskych zásielok. Vyrobil si totiž špeciálne zariadenie, ktoré malo zlodeja po otvorení balíka prekvapiť. Na konštrukciu pritom využil navrhnutý a vytlačený CAD model z 3D tlačiarne, k čomu sa pridala aj elektronika, ktorá ovládala centrifúgu plnú lesklých trblietok a motorček pre rozprašovanie poriadne smradľavého spreja.

Nenechaj si ujsť
Amazon sa chystá bojovať proti zlodejským kuriérom. Vymyslel šikovnú pascu

Všetko doplnila aj štvorica smartfónov LG G5 so širokouhlými fotoaparátmi, ktoré zachytili reakcie zlodejov z každého uhla. Výroba celého tohto zariadenia trvala zhruba pol roka a čerešničkou na torte bol adresný štítok, na ktorom ako odosielateľ figuroval Kevin McCallister.

Mark ho dokonca ponúkol aj svojim priateľom. Netrvalo dlho, aby sa zlodeji chytili do pasce a falošný balík s obalom od Apple HomePod ukradli. Po otvorení však na nich čakalo nepríjemné prekvapenie. Reakcie niekoľkých napálených zlodejov si môžeš pozrieť aj na priloženom videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom