To, o čom sa na začiatku len v zákulisí šuškalo, je zdá sa by pravdou. Transparentná zadná strana smartfónu Xiaomi Mi 8 Explorer Edition neukazuje skutočnosť, ale je len maketou.

Ešte v máji, krátko po predstavení smartfónu, sa na internete rozbehli špekulácie o tom, že zadná strana Xiaomi Mi 8 Explorer Edition neodzrkadľuje skutočnosť. Bolo to hlavne z dôvodu, že dizajn a usporiadanie komponentov nedávali príliš zmysel. Taktiež logo spoločnosti Qualcomm na procesore je niečo, čo sa bežne nevyskytuje. Spoločnosť Xiaomi sa vtedy vyjadrila v zmysle, že v žiadnom prípade nejde o nálepku na zadnom kryte, ale skutočne je to základná doska smartfónu. Niektoré jej časti však nie sú priamo jej súčasťou a majú len estetickú funkciu.

Realita je o čosi menej atraktívna

Rovnaký používateľ sa tentokrát rozhodol celú ‚‚záhadu’’ rozlúsknuť a na svojom profile uverejnil fotografie, ktoré zobrazujú základnú dosku tak, ako vyzerá v skutočnosti. Ako môžeš vidieť, skutočne je cez zadnú stranu smartfónu vidieť reálne vnútro, ktoré je však doplnené o rôzne plastové súčiastky, ktoré dotvárajú celkový dojem. Po ich odstránení je však pohľad na základnú dosku o čosi menej atraktívny.

Nenechaj si ujsť!
Transparentná verzia Xiaomi Mi 8 vyzerá naozaj skvele. Dokonca až príliš skvele, aby to bola pravda

Potvrdilo sa tak teda to, o čom sa celý čas tajne hovorilo a čo nepriamo potvrdila aj samotná spoločnosť. Nejedná sa však o žiadny škandál a niekomu sa takéto rozhodnutie spoločnosti môže zdať aj ako dobrým krokom.

Skutočná základná doska je jednoducho nudná a takto jej Xiaomi pridalo o čosi viac na atraktivite. Prehľadný zadný kryt ponúka aj napríklad HTC pri svojej vlajkovej lodi U12+. Tá v Mi 8 EE je však nepochybne oveľa krajšia, aj keď neodzrkadľuje skutočnosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom