O problémoch Huawei sme už niekoľkokrát písali. Podľa portálu Reuters ostatné čínske spoločnosti podnikajú agresívne kroky, vďaka čomu sa snažia o získanie čo najväčšieho podielu na kľúčových trhoch.

O potenciálnom predaji dcérskej spoločnosti Honor, ktorá dlhé roky patrila pod krídla Huawei a ponúkala konečným zákazníkom kvalitné zariadenia strednej a nižšej triedy, sme ťa informovali prednedávnom. Podľa všetkého, túto dieru na trhu sa vo veľkom budú snažiť vyplniť spoločnosti Xiaomi, Oppo a Vivo.

Derek Wang, exekutívny riaditeľ produkcie Realme, ktoré zdieľa výrobný reťazec s Oppo, sa vyjadril: „Spoločnosti Xiaomi, Oppo a Vivo navyšujú svoje prognózy na budúci rok. Veria, že sankcie voči Huawei ju v konečnom dôsledku poškodia, kedy budú môcť prevziať určitú, nezanedbateľnú časť medzinárodného trhu.“

Podľa zdroja, dodávky zariadení Huawei ešte v prvej polovici tohto roka prevyšovali tie Samsungu, kedy následne padli až o 23 %. Analytici zároveň spozorovali vyšší objem objednávok od dodávateľov komponentov. Spoločnosť Isaiah Research uvádza, že Xiaomi na posledný kvartál 2020 a prvý kvartál 2021 navýšilo objednávky až na 100 miliónov zariadení, čo predstavuje 50 % nárast oproti prognózam z augusta.

Canalys

Rovnaká spoločnosť tak naznačuje, že zároveň došlo k nárastu aj v spoločnostiach Oppo alebo Vivo, ktorí navýšili počet objednávok až o 8 %.

Medzitým Huawei znížil zákazky až o 55 %. Zdroj blízky Xiaomi zároveň naznačuje, že firma sa v blízkej budúcnosti pokúsi o získanie kľúčového postavenia na európskom a juhoázijskom trhu, ktoré je momentálne doménou Huawei.

Analytici sa taktiež domnievajú, že vyšší počet objednávok je spojený s nahromadenými súčiastkami na skladoch, ktoré sa nevyužili z dôvodu odstavovania výroby v súvislosti s COVID-19.

Zároveň sa predpokladá, že predaj Honor jej zabezpečí bezproblémový vývoj za pomoci amerických technológií, čím práve Honor pokryje trh s telefónmi strednej a nižšej triedy.

Pošli nám TIP na článokIné zariadenia