Netflix už po novom nebude spájaný iba s televíznym obsahom, ale tiež hrami. Streamovací gigant už dávnejšie avizoval zmenu stratégie a obohatenie svojej ponuky aj o herné tituly. Ako informuje portál Filmtoro, Netflix od dnešného dňa vo svojej aplikácii začne hry ponúkať aj na Slovensku a v Českej republike.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Už dnes 3. novembra by sa aplikácia Netflixu na zariadeniach Android mala dočkať pridania novej hernej sekcie, kde používatelia nájdu vybranú ponuku hier. Tá bude nateraz pozostávať z piatich herných titulov – Stranger Things: 1984, Stranger Things 3: The Game, Shooting Hoops, Card Blast a Teeter Up.

Niektoré aj v češtine

Ponuka sa však bude odvíjať aj od jazykových nastavení aplikácie. Pokiaľ používateľ v aplikácii nenastaví anglický jazyk, k dispozícii bude iba dvojica titulov Stranger Things. Po zmene jazyka sa v menu sekcie objavia aj zvyšné tituly. Dobrou správou je, že Netflix svoj herný obsah lokalizuje a dvojica hier Stranger Things je dostupná aj s českými titulkami.

Hranie nebude prebiehať priamo cez aplikáciu Netflixu, po výbere titulu je používateľ presmerovaný na obchod Google Play a hru si musí najskôr stiahnuť. Pri prvotnom spustení je ďalej používateľ vyzvaný na zadanie prihlasovacích údajov do Netflixu, je preto potrebné mať aktivovaný účet. Spoločnosť ďalej upozorňuje, že na hranie niektorých titulov bude potrebné aktívne pripojenie k internetu.

Netflix/Freepik/úprava redakcie

Hry budú pre používateľov dostupné bezplatne a ich integrácia sa nateraz nijak neprejaví na mesačnom predplatnom.  Netflix chce už čoskoro hernú sekciu rozšíriť aj na zariadenia iOS, ktorých podpora by mala byť pridaná v dohľadnej dobe.

Myslí to vážne

Ako upozorňuje Gizmodo, Netflix herný segment nateraz berie iba ako doplnok k svojmu televíznemu obsahu, v budúcnosti by však podľa Grega Petersa, produktového riaditeľa spoločnosti, malo ísť o veľkú vec.

Potvrdzujú to aj viaceré kroky Netflixu, ktorý do svojich radov získal niekoľkých silných mien z herného priemyslu a pomaly začína s akvizíciami menších herných štúdií. Prvým z nich sú vývojári z Night School Studio, ktorí sa v minulosti postarali o hity ako Oxenfree alebo Afterparty.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú