Streamovací gigant Netflix sa chystá expandovať na pole herného priemyslu. Podľa portálu Bloomberg pôjde primárne o hry vytvorené spoločnosťou Netflix, no podobne, ako s ostatným ponúkaným obsahom, nie je vylúčené ani ponúkanie hier od iných vývojárov.

Spoločnosť už spravila aj prvé kroky a do svojich radov do pozície viceprezidenta pre vývoj hier nabrala Mikea Verdu, ktorý má s herným priemyslom bohaté skúsenosti.

Netflix čoskoro aj s vlastnými hrami

Netflix má víziu zaradiť herné tituly do svojho predplatného v priebehu nasledujúceho roka s tým, že sa rozširovanie ponuky neprejaví na cene. Aj keď sa zaradenie hier do obsahu môže zdať ako zvláštny krok, z pohľadu zvýšenia konkurencieschopnosti môže dávať zmysel.

Spoločnosť sa snaží udržať pozíciu jednotky na trhu streamovacích služieb v boji s konkurenčnými Disney Plus, HBO Max alebo Amazon Prime a predplatiteľom chce ponúknuť niečo navyše.

Aj preto Netflix od začiatku stavil na tak zvučné meno, akým Mike Verdu bezpochyby je. V minulosti pracoval napríklad pre Facebook, kde sa s vývojármi podieľal na hrách pre Oculus VR headsety. Pre Electronic Arts sa zase staral o mobilnú divíziu hier (The Sims, Star Wars tituly, Plants vs. Zombies) a tri roky pôsobil aj v spoločnosti Zynga na pozícii vedúceho obchodného riaditeľa CCO.

Pridanie hier sa ceny (zatiaľ) nedotkne

Novinka hier na Netflixe by mala do portfólia zapadnúť v podobe novovytvorenej kategórie rovnako, ako tomu bolo napríklad pri uvedení stand-up vystúpení na platformu. V rámci veľkých spoločností ale rozhodne nejde o prvotinu, pretože tam, kde sa Microsoftu podarilo hráčov nalákať na predplatné Game Passu, sa iné plány zrútili prakticky okamžite.

Reč je napríklad o Amazone a jeho hernom sektore alebo o (zatiaľ) nie príliš populárnej službe Stadia od Googlu.

Screenshot / Netflix

Zatiaľ čo sa dáva dokopy tím pôsobiaci v hernej sekcii Netflixu, je príjemné vedieť, že spoločnosť v blízkej dobe neplánuje zvyšovanie ceny predplatného. To ale neznamená, že neskôr k zvýšeniu ceny nedôjde, zvlášť za predpokladu, ak sa hry v rámci Netflixu osvedčia. Ani Apple so svojou hernou platformou Arcade do sveta veľkú dieru neurobilo, no už od začiatku je k dispozícii za extra príplatok.

NEPREHLIADNI
Toto je 10 horúcich noviniek na streamovacích službách v júli, opäť dominuje Netflix

Prehĺbenie zážitku pre predplatiteľov

Pridanie hier na Netflix bude s najväčšou pravdepodobnosťou slúžiť primárne k prehĺbeniu seriálového a filmového obsahu. Napríklad k mimoriadne obľúbenému seriálu Stranger Things vzniklo v priebehu predošlých rokov niekoľko oficiálnych hier pre PC aj mobilné zariadenia, tie však neskôr z obchodu Google Play a Apple Storu zmizli.

Zlúčenie segmentov TV zábavy s hernou sekciou spoločnosti umožní prilákať ešte viac predplatiteľov, respektíve udržať si tých aktuálnych, ktorí tak nebudú musieť využívať na hranie hier iné platformy ako Steam či Epic Games Store. Jednoducho povedané: „Čo je doma, to sa počíta“.

Filmový a herný priemysel boli vždy úzko prepojené, aj keď adaptácie nemuseli dopadnúť najlepšie. Pri správne zvolenej stratégii sa ale Netflix môže zaradiť k tým úspešnejším spoločnostiam, ktoré hry s filmami a seriálmi prepojili.

Rozpočet na to majú, rovnako tak rozsiahlu knižnicu svojich Netflix Originals. Zatiaľ ale nie je známe, v akom rozsahu bude Netflix tvoriť svoje vlastné hry ani to, či sa v hernej sekcii objavia aj tituly od iných značiek.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom