Na svetovo najväčšom a najpopulárnejšom internetovom úložisku videí, na YouTube, nájdeš dnes skutočne všetko. Je pravdou, že sme všetci rozdielni, a teda nás každého zaujíma čosi iné. Práve YouTube však dokáže uspokojiť potreby všetkých, nakoľko ponúka milióny videí rôznorodého obsahu. Po novom si tento obsah budeš môcť dodatočne rozšíriť o tvoje obľúbené filmy či seriály.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ako už iste tušíš, nebude to zadarmo. Poďme ale pekne poporiadku. Včera vo večerných hodinách sa konala konferencia v Las Vegas, kde YouTube oficiálne predstavil svoju vlastnú streamovaciu TV službu. Tá ponesie jednoduchý názov YouTube TV, pričom bude zoskupovať takmer všetky svetové filmy či seriály s výnimkou tých, ktoré má na starosti konkurenčný Netflix a HBO. Zároveň si vďaka tejto službe budeš môcť naživo prezrieť obľúbené televízne programy. Podľa oficiálneho vyjadrenia, spoločnosť týmto krokom reaguje na požiadavky používateľov, ktorí už dlhší čas chceli všetok svoj obľúbený obsah sledovať na jedinom mieste.

zdroj fotografie: Techaeris

Nová služba tak zoskupuje veľké množstvo obľúbených TV staníc, ktoré však bude možné sledovať s najväčšou pravdepodobnosťou čisto len v angličtine. V ponuke nechýbajú najznámejšie americké spravodajské, športové, komediálne, detské či dokumentárne programy. Služba môže byť po zakúpení plnohodnotne využívaná až na šiestich rôznych zariadeniach. Hoci chýbajú obľúbené televízne stanice, ako MTV, CCN či Discovery Channel, YouTube TV je obohatené o ďalšiu prémiovú službu s názvom YouTube RED, ktorá zoskupuje tie najzaujímavejšie videá.

zdroj fotografie: Popsugar

S novou streamovacou službou je tiež spojená nová verzia mobilnej aplikácie. Tá ponúka jednoduché rozdelenie podľa TV obsahu a klasických YouTube videí. Spomínaný TV obsah je ďalej rozdelený na možnosť živého sledovania konkrétnych televíznych staníc, ale aj na knižnicu, v ktorej používateľ nájde všetky svetovo známe snímky a seriály. Výber je teda opäť len a len na konkrétnom používateľovi a jeho vlastných preferenciách, pričom daný obsah môže byť bez problémov streamovaný aj na Google Chromecast.

Nenechaj si ujsť
YouTube podnikol skvelý krok, zruší otravné 30-sekundové reklamy

zdroj fotografie: Google

Mesačné využívanie tejto služby bude stáť 35 dolárov, čo je približne 33 €. Ak teda považuješ túto cenu za primeranú, túžiš prezerať všetko na jednom mieste a angličtina ti nespôsobuje žiadne problémy, budeš určite spokojný. Na sledovanie seriálov a filmov na YouTube si však budeš musieť ešte nejaký ten čas počkať, nakoľko nebol uvedený konkrétny dátum spustenia.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
14%
Páči sa mi to
14%
Chcem to
14%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
43%
Neznášam to
14%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]