V súčasnosti máme k dispozícii širokú škálu bezplatných nástrojov umelej inteligencie. Do tohto portfólia pribudne už čoskoro ďalší nástroj od amerického giganta, ktorý bude v populárnych aplikáciách úplne zadarmo. O téme informoval portál The Verge.

Na scénu prichádza Meta AI

Meta začína postupne integrovať svoju umelú inteligenciu s (originálnym) názvom Meta AI do svojich populárnych aplikácií. Ako americká spoločnosť uvádza na svojom oficiálnom webe, jej umelá inteligencia je jedným z popredných svetových AI asistentov, ktorý bude v tvojom telefóne úplne zadarmo.

„Meta AI môžete použiť na Facebooku, Instagrame, WhatsAppe a Messengeri, aby ste mohli robiť rozličné veci, učiť sa, vytvárať a interagovať sa s vecami, ktoré vás napĺňajú,“ píše sa na webe. Ako prvá aplikácia dostáva túto „vychytávku“, možno trocha prekvapivo, WhatsApp.

Neobvyklá a jedinečná

Meta dnes oficiálne spustila vo WhatsAppe svoju novú funkciu Meta AI Imagine. Pomocou nej bude môcť každý používateľ tejto aplikácie vytvárať obrázky na základe príkazov v konverzácii s „používateľom“ Meta AI. Zatiaľ je táto funkcia dostupná len v beta verzii a pre používateľov v USA.

Generovanie obrázkov pomocou umelej inteligencie však nebude len také základné, ako to poznáme napríklad v nástroji od Microsoftu – Copilot Designer. Po zadaní príkazu ti AI vytvorí obrázok podľa tvojich požiadaviek, no tento obrázok môžeš ďalšími príkazmi vylepšovať a meniť podľa svojho gusta.

Môžeš do neho pridať rôzne podrobností, vylepšenia, drobnosti, ktoré umelá inteligencia pretaví v reálnom čase do výsledku. Dokonca ho môžeš nechať animovať, čo posúva túto funkciu na pozoruhodnú úroveň. Meta ponúkla na svojom webe aj jednoduchý príklad. Používateľ zadá príkaz: Predstav si futbalový zápas na Marse. Vygenerovaný obrázok sa začne zobrazovať v rôznych variáciách.

Meta

Vygenerované obrázky sú teraz ostrejšie a kvalitnejšie s vylepšenou schopnosťou zahrnúť do obrázkov text, ako uvádza Meta. „Meta AI dokáže generovať obrázky, ktoré oživia vašu víziu rýchlejšie a lepšie ako kedykoľvek predtým, od predlohy albumu až po svadobné nápisy, narodeninovú výzdobu a oblečenie,“ stojí čierne na bielom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú