Webové stránky od svojho prvého spustenia do dnešných dní prešli dlhú cestu vývoja, počas ktorej priniesli mnoho fantastických noviniek. Nejedná sa len o celkový dizajn a možnosti, ale aj drobné vylepšenia, ktoré neraz dokážu používateľov príjemne prekvapiť. Takýto malý „upgrade“ priniesol aj YouTube, ktorý vylepšil náhľady svojich videí. 

Koncom júna si pre svoj ohromný zástup používateľov pripravila najväčšia internetová databáza videí, YouTube, príjemné prekvapenie. Náhľady na tomto webe už môžeš aj ty vidieť ako krátky GIF obrázok, ktorý ti ukáže 3 sekundy obsahu videoklipu. Novinka sa teraz rozšírila pre takmer všetkých používateľov, aj keď niektorí ju mohli okúsiť už začiatkom februára. S rastúcim počtom používateľov sa Google rozhodol priniesť do YouTube krátke náhľady videí nielen na domovskej obrazovke, ale tiež vo výsledkoch vyhľadávania či na karte odberov.

zdroj fotografie: Google

Nenechaj si ujsť
Takto sa zmenilo 25 najpopulárnejších web stránok za niekoľko rokov od svojho vzniku

Na to, aby si toto malé, no príjemné vylepšenie používateľ mohol vychutnať, musí používať webový prehliadač Google Chrome vo verzii 32 alebo novšej. Túto novinku podporuje aj známa Opera od verzie 19. Na smartfónoch či tabletoch nové krátke náhľady pripomínajúce GIF obrázky zatiaľ nie sú dostupné. Aby mohol byť náhľad zobrazený interaktívnym spôsobom, musí videoklip spĺňať isté podmienky. YouTube umožní animovanú miniatúru zobraziť iba v prípade, ak je obsah videa vhodný a dlhší ako 30 sekúnd. Ak sa teda tvoje obľúbené video v náhľade nezobrazuje novým spôsobom, tak tieto podmienky nespĺňa.

youtubezdroj fotografie: Screenshot/YouTube

Nové vylepšenie sa netýka ani priamych prenosov a majitelia videí zatiaľ nemajú k dispozícii ani možnosť vybrať obsah, ktorý sa v rýchlom náhľade zobrazí. S týmito pohybujúcimi sa miniatúrami môže každý používateľ získať o väčšine videí predstavu ešte skôr, ako ich otvorí. Do budúcnosti nám ale YouTube môže priniesť aj možnosť výberu vlastného krátkeho náhľadu. Po rokoch úprav a vylepšení sa niet čomu diviť, že najväčšia platforma s videami si chce získať čoraz viac používateľov. Čo by však od Googlu ako majiteľa tejto služby mnohí privítali je prehrávanie videí na smartfónoch aj pri zhasnutom displeji. Vyskúšal si si už nové náhľady v štýle GIF obrázkov na YouTube aj ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú