YouTube patrí medzi najvyužívanejšie mobilné aplikácie na svete. Google sa preto snaží posunúť používateľský zážitok na novú úroveň päticou vylepšení, o ktorých služba informuje na oficiálnom blogu.

Nasledujúcimi novinkami sa Google snaží ešte väčšmi priblížiť samotným konzumentom. Väčšina z nich je tak len evolúciou už predtým prestavených prvkov, vďaka ktorým bude používanie aplikácie ešte jednoduchšie a priamočiarejšie.

Rozdelil videá na kapitoly

Prednedávnom pridala spoločnosť možnosť prechádzania medzi kapitolami na časovej osi. Túto funkcionalitu teraz služba rozširuje dedikovanou ponukou, skrytou pod jediným tlačidlom. Kapitoly tak disponujú informáciou o čase a jednoduchom vizuálnom náhľade, slúžiacom k ešte lepšej orientácii.

Presunul viaceré ovládacie prvky

YouTube vytiahol často využívané ovládacie prvky von z menu troch bodiek. Jedná sa najmä o titulky alebo možnosť zapnutia a vypnutia automatického prehrávania, ktoré teraz získali miesto na hornom paneli hneď vedľa ponuky zdieľania a zrkadlenia obrazovky.

Predstavil nové gestá

Celý technologický svet sa momentálne snaží upriamiť väčšinu ovládacích prvkov do módu gest. YouTube nezaostáva a predstavuje možnosť zväčšenia videa na celú plochu jednoduchým potiahnutím prsta hore a pre odchod z režimu stiahnutím obrazu dole.

www.blog.youtube.com

YouTube odporúča navrhované akcie

Spoločnosť začína vypúšťať nové odporúčané akcie, kedy aplikácia napríklad navrhne, aby si pre zlepšenie zážitku roztiahol video na celú obrazovku, otočil ho alebo využil VR. Oficiálny blog informuje, že ide len o prvotnú fázu a ďalšie nápomocné akcie pribudnú v blízkej budúcnosti.

www.blog.youtube.com

Aplikácia pripomenie, kedy je čas ísť spať

Nezabudlo sa ani na dodržiavanie pravidelného režimu používateľa. Vďaka novej aktualizácii si môžeš nastaviť notifikácie na určitý čas, vďaka čomu ťa aplikácia upozorní, že už by bolo načase ju vypnúť a ísť späť.

Nenechaj si ujsť
Toto je zoznam ďalších nebezpečných aplikácií na Google Play. Objavili sa aj v reklamách na YouTube

Môžeme potvrdiť, že jednotlivé funkcionality sa postupne dostávajú aj k nám, a to v Android, tak aj iOS podobe. Je teda dosť možné, že pri najbližšej kontrole nájdeš v aplikácii možnosť zapnutia titulok na inom mieste ako kedysi, no gestá pre zväčšovanie/zmenšovanie obrazu ti zatiaľ nefungujú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom