Čínske Xiaomi oznámilo, že sa chystá zavrieť svoje kamenné predajne, ktoré sa nachádzajú na území Číny. Technologický gigant to v pondelok vyhlásil v tlačovej správe. Taktiež uviedol, že týmto krokom chce prispieť k prevencii a k spomaleniu šírenia nebezpečnej nákazy koronavírusom, ktorý v súčasnostej dobe vo svete vyvoláva nemalé obavy, informuje portál Gizmochina.

Zdá sa, že kvôli šíreniu koronavírusu Xiaomi zruší oficiálne predstavenie chystaného Mi 10. Pôvodne sa malo uskutočniť v centrále v Pekingu, avšak zrejme sa bude konať len online a aj to len pre vybranú skupinu ľudí. Spoločnosť dokonca na ochranu pred koronavírusom začala vyrábať aj špeciálne respirátory, ktoré ľudia v Číne v rámci prevencie musia nosiť. Ak teda v blízkej budúcnosti máš v pláne cestu do zahraničia, určite ti odporúčame tento náš článok, kde sa dozvieš niečo o respirátoroch od Xiaomi.

SITA

Xiaomi taktiež od 28. januára zatvára obchody. Plánovaná uzávierka má trvať až do nedele, 3. februára. Prípadné predĺženie spoločnosť zváži podľa toho, ako sa bude vyvíjať situácia. O akýchkoľvek ďalších zmenách bude zákazníkov informovať.

Čína od začiatku tohto roka bojuje so zvláštnym vírusom z čeľade Koronavírusov, ktorý už zapríčinil smrť 106 ľudí v stredočínskom meste Wu-chan, kde bol zaznamenaný prvýkrát. V Číne sa už potvrdilo takmer 5 000 prípadov nákazy a vláda čiastočne alebo úplne uzavrela 15 miest s celkovým počtom obyvateľov presahujúcim 57 miliónov.

AP Photo Emily Wang

Wu-chan bude v dohľadnej budúcnosti čiastočne odrezaný od sveta – väčšina letov z tohto mesta bola zrušená. Čínska zdravotná správa potvrdila, že nakazený človek ochorenie rozširuje skôr, ako sa uňho začnú prejavovať symptómy, čo znamená, že istý čas o svojom ochorení nevie a keďže nie je v izolácii, môže kohokoľvek nakaziť. Rúška na tvár a respirátory, ktoré často vídame na aktuálnych fotkách z Číny sú pre obyvateľov povinné. O tom, aký je medzi nimi rozdiel, sme písali v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom