Portfólio produktov od Xiaomi a jeho partnerských spoločnosti je naozaj široké, no len málokto vie, že čínsky gigant v ňom má aj ochranné rúška s aktívnym či pasívnym filtrom. 

Xiaomi v rámci svojej obchodnej stratégie myslí na všetky aspekty nášho života. Vieme, že Čína je veľmi preľudneným miestom, ktoré trpí znečisteným vzduchom a aktuálne aj nebezpečným koronavírusom. Riešenie, ktoré Xiaomi ponúka, sú ochranné rúška s pasívnym či aktívnym filtrom.

Nový koronavírus známy pod označením 2019-nCoV sa začal šíriť z čínskeho mesta Wu-Chan, pričom v krajine stihol v rámci karantény izolovať už viac ako 50 miliónov ľudí.

V rámci neho vydalo Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb nariadenia pre prevenciu voči nákaze, ktoré zahŕňajú aj nosenie ochranných rúšok. Ak teda nemáš na výber a v najbližšej dobe musíš cestovať do zahraničia, rozhodne ti ochranné rúška odporúčame.

Dokonalá ochrana s aktívnym filtrom

Ak plánuješ v najbližšej dobe vycestovať do zahraničia, mal by si zvážiť ochranu, ktorú ti môže poskytnúť taká banálna vec, ako je ochranné rúško. Svetom teraz hýbe nebezpečný koronavírus a Xiaomi ti ponúka šikovné riešenie. Môže ním byť ochranné rúško Xiaomi Purely Anti-Pollution Air Mask, ktoré ponúka aktívny filter PM2.5 s účinnosťou až 99 %.

Samotný filter dokáže fungovať v troch rôznych nastaveniach, ktoré upravujú rýchlosť filtrácie. Samotný dizajn rúška pozostáva z 4-vrstvového kompozitného materiálu, ktorý je tvarovaný, aby dokonale prekrylo ústa aj nos.

K dispozícii je aj 550 mAh batéria, ktorá napája filter. Aktuálne si môžeš rúško objednať len za 18 €.

Kúpiť ochranné rúško Xiaomi Purely Anti-Pollution Air Mask s aktívnym filtrom za 18 €

Pasívna ochrana za lepší peniaz

Ak hľadáš lacnejšie riešenie, odpoveďou je ochranné rúško Xiaomi Mijia Airpop Mask s pasívnym filtrom. V tomto ponímaní pasivita znamená, že rúško nie je potrebné dobíjať.

Tvar a dizajn rúška je takmer totožný ako v prípade rúška s aktívnym filtrom, pričom samotné filtrovanie prebieha taktiež za pomoci PM2.5 filtra. Z AliExpressu si je možné zakúpiť balenie dvoch rúšok v dvoch rôznych farebných prevedeniach (čierna, biela, prípadne jedno čierne a jedno biele ) za cenu necelých 8 €.

Kúpiť ochranné rúško Xiaomi Mijia Airpop Mask s pasívnym filtrom za 8 €

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Zľavy