Zatiaľ čo v Barcelone sa koná najväčší svetový veľtrh MWC 2015, čínske Xiaomi na vlastnej súkromnej akcii predstavilo nový produkt do svojho portfólio. Ide o akčnú kameru Xiaomi Yi Action Camera, ktorá pochádza od rovnakého partnera, ktorý pre Xiaomi vyrobil aj Yi domácu kameru a špecializované aplikácie pre pripojenie zariadení. Kamera je určená najmä na natáčanie športových aktivít a jej cieľom je konkurovať populárnym kamerám značky GoPro. Narozdiel od GoPro kamier, ktoré stoja stovky eur, však Xiaomi Yi Action Camera stojí len 399 juanov, čo je v prepočte asi 57 €.

f-14

Za túto cenu dostanete teda športovú kameru so 16 MPx snímačom Sony Exmor R, ktorý dokáže nahrávať video 1080p rozlíšení pri 60 snímkoch za sekundu. Hmotnosť najnovšej Xiaomi kamery je len 72 g a jej telo je vodotesné, pričom ju môžete ponoriť až do hĺbky 40 metrov. Narozdiel od GoPro kamier, Xiaomi Yi pravdepodobne vydrží ponorenie do vody aj bez špeciálnych obalov.

Spolu s touto kamerou si môžete dokúpiť aj selfie tyč, za si ktorú v domovskej Číne priplatia o 100 juanov viac. Konečná cena teda bude približne 70 €. Xiaomi Yi Action Camera je v súčasnosti dostupná len v Číne. Predobjednať si ju môžete u nášho partnera ibuygou.com za cenu 77 €.

Zdroj: Gizchina.com, TheNextWeb.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP