Prvý smartfón so zahnutým displejom od Xiaomi uvidíme možno na jar 2017

banner-mi5
Xiaomi v poslednom čase predstavilo dva dôležité smartfóny, ktorými sú Xiaomi Mi5 a najväčší smartfón spoločnosti – Xiaomi Mi Max. Oba smartfóny sa výrobcovi jednoznačne podarili, keďže výroba Mi5 akosi nestíha a sklady sú väčšinou prázdne. Táto situácia s najväčšou pravdepodobnosťou nastane aj pri spomínanom phablete, keďže už teraz má oň záujem viac ako 13 miliónov ľudí.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Na druhej strane je to však dobré, nakoľko vidno, že výrobca vie vyrobiť špičkové smartfóny a snaží sa priniesť vždy niečo nové. Naposledy to bol Mi Max, a dnes sa už povráva aj o smartfóne so zahnutým displejom. Ten by mal byť podobný Samsungu Galaxy S7 Edge a S6 Edge. Sám Lei Jun dokonca toto tvrdenie viacmenej potvrdil. Neprezradil nám však ostatné parametre pripravovaného smartfónu. Práve preto sa na sociálnej sieti Weibo ozval používateľ, ktorý niektoré zo špecifikácií prezradil. Nemôžeme si však byť istí na 100%, či sú tieto informácie pravdivé.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>xiaomi oled smartfon

Zahnutý displej vraj dodá spoločnosť LG a bude disponovať technológiou OLED. Uhlopriečka sa zastaví na 5.7-palcoch. Ďalej sa hovorí o celokovovom tele, Snapdragone 823, 6 GB RAM a duálnom 12 alebo 13 MPx hlavnom fotoaparáte. Je pritom zaujímavé, že nedávno sa objavili informácie o duálnom fotoaparáte v Xiaomi Redmi Note 4. Smartfón tak skoro určite neuvidíme a podľa informácií je možné, že sa tak stane až na jar 2017. Cena zatiaľ nie je známa. Jediná, takmer potvrdená informácia je, že Xiaomi na takomto smartfóne naozaj pracuje, čo je len a len dobré znamenie.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.