Dnešný deň sa pre fanúšikov Xiaomi niesol v znamení očakávaného predstavenia novej vlajkovej lode, ktorá so sebou priniesla mnoho skvelých vylepšení. Tento gigant sa však pri návrhu svojich smartfónov rád obracia aj na prvky iPhonov, ktoré má v obľube aj CEO spoločnosti, Lei Jun. Premiéra Xiaomi Mi 9 dokázala, že aj tento model pochytil niečo z Apple produktov, konkrétne ikonické tapety z operačného systému macOS Mojave.

Xiaomi si získalo veľký zástup fanúšikov najmä kvôli skvelým produktom, ktoré dokáže predať za výborné ceny. Často ide o výrazne nižšie cenovky než má konkurencia, čo spoločnosti nesmierne nahráva do kariet. Už v minulosti sme však mohli vidieť ako sa aj tak veľký výrobca smartfónov prizeral pri vývoji svojich noviniek na to, čo v tom čase ponúkal Apple. Od tejto taktiky neupustilo ani Xiaomi. Spoločnosť totiž neraz vybavila svoje modely prvkami, ktoré sa nápadne podobali na tie v iPhonoch.

Tapety z macOS Mojave si obľúbilo aj Xiaomi

Teraz však najnovšie Xiaomi Mi 9 prebralo od Apple pozadie, ktoré nájdeme v jeho počítačoch a MacBookoch. Pieskové duny s elegantne zvlneným vrchom sú totiž poznávacím znakom domácej obrazovky týchto zariadení z Kalifornie, no teraz sa ocitli aj na ploche Mi 9-ky.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi 9 oficiálne: Snapdragon 855, 12 GB RAM aj dve špeciálne verzie za stále fantastické ceny

Je pravdou, že aktuálne patrí tento kúsok medzi najlepšie smartfóny na trhu, no jeho výrobca si nedal ani len toľko námahy, aby preňho vytvoril vlastné tapety. Na oficiálnych fotografiách Xiaomi Mi 9 tak nájdeme pozadie s nápadne rovnakou témou ako v prípade macOS Mojave.

Displej tohto smartfónu tu zdobia pieskové duny s podobne zvlneným vrcholom, ktoré menia svoje sfarbenie podľa aktuálneho času. Dynamická tapeta sa tak dokáže prispôsobiť ranným, ale aj večerným hodinám, kedy sa premení na tmavé pozadie. Pokiaľ by si však chcelo Xiaomi za tento krok pripísať nejaké to zadosťučinenie, zrejme sa tak nestane.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom