banner-redmi-pro
Smartfón Xiaomi Redmi Pro nie je úplne aktuálna novinka a predstavená bola ešte pred niekoľkými týždňami. Začiatok predaja však bol trochu rozpačitý, no momentálne sa všetko ustálilo a zahraničným e-shopom nič nebráni v tom, aby nám dokázali pripraviť zaujímavé zľavy.

Presne toto je aj prípad v známom e-shope Gearbest.com, kde si môžete kúpiť nádherný a zároveň skvelo vybavený Xiaomi Redmi Pro už za 237 €. Jedná sa o verziu s procesorom MediaTek Helio X25 a 64 GB úložiskom. Historicky prvý smartfón od tejto čínskej spoločnosti s duálnym fotoaparátom má však v rukáve hneď niekoľko unikátnych a hlavne premiérovo použitých vlastností. Prvým je nový dizajn s brúseným povrchom hliníka. Druhým v poradí je OLED displej od Samsungu, ktorý sa vyznačuje dokonalým podaním čiernej a výbornou čitateľnosťou na priamom slnku.

Xiaomi Redmi Pro 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-redmi-pro-unboxing-foto-16

Kúpiť Xiaomi Redmi Pro za 237 €
Helio X25 a 64 GB ROM

Pod luxusným povrchom pracuje 10-jadrové monštrum, teda procesor MediaTek Helio X25, ktorý je podporený 3 GB operačnou pamäťou RAM, 64 GB interným úložiskom s možnosťou rozšírenia microSD kartami. Masívna 4050 mAh batéria zabezpečí dostatok šťavy aj na dva dni výdrže. Zladenie softvéru a hardvéru obstaráva operačný systém Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou MIUI 8. A dostali sme sa až k najväčšej dominancii smartfónu. Je ním duálny fotoaparát s 13 MPx hlavným a 5 MPx sekundárnym objektívom.

xiaomi-redmi-pro-unboxing-foto-7

Na čo teda slúži táto dvojica snímačov? Hlavný sa stará o vykresľovanie detailov a reprodukciu farieb, pričom sekundárny snímač je integrovaný za účelom krajšieho bokeh efektu a dodatočnej úprave zaostrenia na fotografiách. K dispozícii je aj DualSIM funkcionalita s obmedzenou funkčnosťou LTE na frekvenciách 1800, 2100 a 2600 MHz. Nezabúdajte, že akcia trvá len necelých 5 dní a tiež je obmedzená počtom zľavnených kusov. S nákupom tohto špičkového smartfónu vyššej strednej triedy teda dlho neváhajte.

xiaomi-redmi-pro-unboxing-foto-12

Keďže Xiaomi Redmi Pro je tovar dovážaný z krajiny mimo EÚ, podlieha colnej kontrole. Pred nákupom by ste mali vedieť aj cenu s DPH, ktorú vám vyrubí niektorá zo slovenských colníc. K cene telefónu je potrebné prirátať 20% DPH, čo robí 47,4 € (poštovné je zdarma). Colnice si takisto účtujú poplatok za vybavenie colného konania, ktorý je 4,5 €. K cene 237 € tak vo finále pribudne ďalších cca 52 €. Konečná cena pre nás, Slovákov, je teda 289 €. Stále je tu ale možnosť, že práve váš balík colnica nezastaví a k vám domov dorazí bez akýchkoľvek poplatkov.

Pošli nám TIP na článok