Trh so smartfónmi sa neustále plní novými kúskami a je čoraz ťažšie sa v takom množstve smartfónov zorientovať. My však vieme o jednom, ktorý cenou spadá do tej najnižšej kategórie, no kvalitami je oveľa, oveľa vyššie.

Reč je o smartfóne od čínskeho technologického giganta Xiaomi. Tento je vo svete už niekoľko rokov známy zariadeniami s vysokým kvalitatívnym štandardom, pričom ceny, za ktoré svoje produkty predáva, sú niekedy priam neuveriteľné. Xiaomi však neprestáva prekvapovať a vo svojom aktuálnom portfóliu má azda najlepší smartfón strednej, ale aj vyššej triedy. Narážam na Xiaomi Redmi Note 4X, ktorý som mal možnosť niekoľko týždňov testovať a jeho reálne schopnosti a vlastnosti sú na jeho cenovú kategóriu jednoducho famózne.

Najnižšia cena v Európe

Možno sa ti zdá, že používam priveľa superlatívov, no pri Xiaomi Redmi Note 4X to inak nejde. Obzvlášť, keď si do úvahy zoberieme fakt, že jeho súčasná cena je len 115 €, a to priamo v Európe. Číňania nám opäť ukazujú, že aj za takto lacno môžeme mať smartfón s kvalitami, aké má dvakrát drahšia konkurencia. Za spomínanú cenu si môžeš Redmi Note 4X (32 GB) kúpiť cez náš FonTech Shop.

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4X so 4100 mAh batériou za 115 € z EU skladu
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

K dispozícii je v časom limitovanej zľave, preto by si mal byť veľmi rýchly. Zaujímavosťou tiež je, že súčasná cena pre nás, Európanov, je ešte nižšia ako oficiálna čínska cena, ktorá po prepočte z 999 juanov činí približne 130 €. Pravú smartfónovú kvalitu si tak môžeme vychutnať za nižšiu cenu ako Číňania. Nakoľko ide o dodanie z EU skladu, telefón budeš mať doma expresne za 3 – 7 dní, pričom poštovné ťa vyjde niečo nad 5 €.

Jeden z najlepších kúskov do 200 €, no za polovičnú cenu

Ak ti Xiaomi Redmi Note 4X nie je príliš známy, s radosťou ti priblížim, čo za tak málo peňazí dostaneš. V prvom rade to je celokovová konštrukcia s naozaj špičkovým vyhotovením, ktorú na prednej strane dotvára kvalitný 5,5″ FullHD displej s IPS panelom. Pod ním nájdeš trojicu podsvietených kapacitných tlačidiel, nad ním zasa 5 MPx selfie fotoaparát.

Nenechaj si ujsť
Vyskúšal som množstvo lacných smartfónov, no tento prekonáva aj tie drahšie

Azda najväčšou výhrou tohto smartfónu je použitý procesor. Ide o osemjadrový Qualcomm Snapdragon 625, ktorého všetkých osem jadier beží na frekvencii 2,0 GHz. Výhodou procesora je, že bol vyrobený modernejším 14 nm procesom, vďaka čomu si zachováva dostatočný výkon pre všetky operácie, pričom jeho spotreba energie je naozaj nízka. K nemu sa potom pridáva 3 GB RAM pamäť, grafický čip Adreno 506 a 32 GB vnútorná pamäť, ktorú je možné rozšíriť pamäťovými microSD kartami do 128 GB. Hardvér, ktorý v realite uspokojí aj náročnejších používateľov.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Redmi Note 4X: Lacný smartfón s kvalitami omnoho drahších

Medzi špecifikáciami potom nájdeme aj 13 MPx zadný fotoaparát s clonou f/2.0, snímač odtlačkov prstov, výbornú 4100 mAh batériu s niekoľkodňovou výdržou, IR Blaster (infračervené) pre ovládanie domácich spotrebičov a DualSIM s klasickou trojicou LTE frekvencií (1800, 2100 a 2600 MHz). Ak sa chceš o kvalitách tohto smartfónu dozvedieť viac, určite si prečítaj aj môj článok o dojmoch z používania alebo moju detailnú recenziu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom