Čínske Xiaomi od svojich začiatkov vytŕčalo z radov bežných výrobcov, ktorí si za svoje smartfóny pýtali omnoho vyššie ceny. Po rozbehnutí tohto biznisu nám spoločnosť ukázala cenovo dostupný model Redmi 4A, ktorý bol neskôr nahradený novším nástupcom. K lacným Xiaomi smartfónom Redmi línie môže čoskoro pribudnúť novinka, ktorá prinesie „notch“ aj do nižšej cenovej kategórie.

Posledné mesiace sa pre Xiaomi nesú v znamení úspechu a expanzie. Po 8 rokoch od založenia chce spoločnosť expandovať po celom svete, čoho dôkazom je aj príchod do Európy a najbližšie sa môže Xiaomi zamerať aj na Spojené štáty. Jeho cenovo dostupné a kvalitne spracované smartfóny sa totiž stali známymi takmer všade. Nejedná sa pritom len o vlajkové modely, ktoré nesú mimochodom taktiež lákavé cenovky.

Nový kráľ nižšej triedy dostane známy „notch“

Je to tiež stredná, ale aj nižšia trieda smartfónov, ktorá ponúka skvelé modely za perfektné sumy. Najlacnejším kúskom z ponuky tohto čínskeho giganta je aktuálne Xiaomi Redmi 5A, ktoré nahradilo úspešného predchodcu Redmi 4A. Obe zariadenia ponúkajú výbavu pre nenáročných zákazníkov za pár desiatok eur, pričom svojimi kvalitami sa od konkurencie výrazne odlišujú. Onedlho by sme však mohli uzrieť ďalší nový prírastok v tejto modelovej línii, nakoľko sa do éteru dostali správy z Čínskej certifikačnej agentúry. Uniknutý zoznam prináša informácie o hardvérovej výbave modelu, ktorý si zrejme bude hovoriť Xiaomi Redmi 6A.

Nenechaj si ujsť
Smartfóny s Androidom si obľúbili výrez iPhonu X. Chýba ostatným výrobcom originalita?

Táto nepredstavená novinka sa taktiež ukázala na prvých fotografiách. Na prvý pohľad však môžeme vidieť prvok, ktorý mnohých zákazníkov zrejme nepoteší. Na vrchu 5,45″ displeja by sa mal totiž usídliť výrez obrazovky, v ktorom budú umiestnené potrebné snímače, selfie fotoaparát a reproduktor pre volania. Ďalšia generácia, ktorá zrejme nahradí lacné Xiaomi Redmi 5A, môže dostať kompaktnú konštrukciu o rozmeroch 147,46 x 71,49 x 8,3 mm, v ktorej sa tiež nájde miesto pre 3000 mAh batériu. Samozrejmosťou bude podpora pre dve SIM karty. Veľkou zmenou v porovnaní so stále aktuálnym Redmi 5A ale bude duálny fotoaparát a snímač odtlačkov prstov na zadnej stene.

Kvalitami sa môže dvojica fotoaparátov vyrovnať tým v modeli Redmi Note 5 Pro. Tým by sa tak táto novinka stala jasným víťazom v boji o titul najlepší lacný smartfón sveta. Zákazníci by sa takémuto skvelému modelu rozhodne nebránili, no uniknutým fotkám chýba štipka dôveryhodnosti. Pochybnosti vytvára nielen zastaralá vyhľadávacia lišta systému, ktorá vyzerá ako zo staručkého Androidu, ale aj čierny rámik obrazovky. Jeho hrúbka nie je rovnaká najmä v oblasti výrezu, ktorý taktiež ukrojil z ikony funkcie Bluetooth a hodín v notifikačnej lište. O tom, či sú informácie o Xiaomi Redmi 6A a jeho uniknutej podobe pravdivé, nás ale presvedčí až čas.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú