Xiaomi plánuje predávať svoje príslušenstvo v Európe cez oficiálny obchod Mi.com

Po horúcej novinke o vstupe spoločnosti OnePlus na slovenský a český trh, tu máme ďalšie správy o vstupe ďalšieho čínskeho výrobcu na európsky trh. Ako už tušíte, ide o populárne Xiaomi, ktoré sa rozhodlo vstúpiť na lukratívny západný trh so smartfónmi. Spoločnosť však začne postupne.

Podľa Vice Prezidenta spoločnosti Xiaomi, Hugo Barra, začne Xiaomi svoj predaj v Európe „malým počtom skvelého príslušenstva“, ktoré bude predávané výhradne cez oficiálny obchod Mi.com. Medzi toto „skvelé príslušenstvo“ patrí externý napájací zdroj Xiaomi Power Bank, ktorý je v Číne veľmi obľúbený, fitness náramok Mi Band a populárne štuplové či nádherné štúdiové slúchadlá.

Oficiálne vyjadrenie Huga Barru:

Oproti oficiálnemu obchodu Mi.com, ktorý máme v Ázii, to bude v Európe úplne iná skúsenosť, pretože tentokrát nebudeme predávať smartfóny. Predávať budeme len malé množstvo nášho skvelého príslušenstva, ako je Mi Band, štúdiové slúchadlá, slúchadlá do uší a svetovo najpopulárnejšie externé batérie.

Mi-10400-and-16000mAh-power-banks

Xiaomi Power Bank s kapacitou 10 000 a 16 000 mAh

Okrem toho, Xiaomi v blízkej budúcnosti plánuje spustiť podobný obchod aj pre zákazníkov v Amerike, pričom Barra k tomuto dodal, že plány vstupu na americký trh so smartfónmi je teraz „pre Xiaomi najvyššia priorita“. Vzhľadom na tento krok je dosť pravdepodobné, že by sme sa oficiálneho predaja smartfónov v Európe mohli dočkať aj my. Konkrétny dátum vstupu Xiaomi do Európy zatiaľ nie je známy.

Zdroj: Gizchina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]
  • Konečne! Aj OnePlus to sú dnes super novinky

    • aaa

      veru konecne, to im trvalo…. dufam ze tam ale nebudu pridavat adware programy/aplikacie ako v Mi4. Cital som o tom, tusim HN alebo kde to bolo

      • to bol upraveny software od predavajuceho, Xiami má skoro čistý software, okrem toho ich cinskeho marketu