banner-redmi-3s
To, že Xiaomi plánuje predstaviť v druhej polovici tohto roka cenovo dostupné high-end smartfóny už potvrdil nielen sám Lei Jun, ale po novom už aj spoluzakladateľ spoločnosti, Liwan Jiang. Informácie prichádzajú veľmi rýchlo a už sa dokonca začína hovoriť o prvom z nich. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Webová stránka benchmarkovej aplikácie Geekbench býva často zdrojom informácií ohľadom nových smartfónov a inak tomu nie je ani pri Xiaomi Redmi Pro. Teda aspoň taký názov sa nachádza v databáze Geekbench a finálny smartfón sa môže volať inak. Zaujímavosťou je použitý procesor, ktorým je 10-jadrový MediaTek Helio X25. Práve týmto procesorom je známe napríklad aj Meizu Pro 6, a tak môže novinka od Xiaomi spôsobiť nepríjemnosti v predajoch Meizu. Z benchmarku sa dozvedáme aj o prítomnosti 4 GB operačnej pamäte a grafike Mali-T880. Táto výbava dokázala v benchmarku skórovať 1847 bodmi v prípade testu jedného jadra a 4761 bodmi v teste viacerých jadier.

Xiaomi Redmi 3S 2GB/16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi redmi pro geekbench

[tip color=“white“]TIP: Xiaomi Capricorn so Snapdragonom 820 a 3 GB RAM prešiel Geekbenchom, bude to Xiaomi Mi Note 2?[/tip]

Xiaomi Redmi 3S na Slovensku

Snáď najlepšou správou je údajná cena zariadenia, ktorá sa má pohybovať na úrovni len 1000 juanov, čo je v prepočte 135 €. Áno, možno sa táto cena zdá byť celkom nereálna, no dobre si predsa pamätáme na situáciu ohľadom Xiaomi Redmi Note 2. Pri ňom sme boli zaskočení z použitia procesoru Helio X10, ktorým v tých časoch disponoval takmer 300-eurový Meizu MX5. História sa teda môže pokojne zopakovať. Kritizovaný Helio X25 by sa tým navyše už oficiálne zaradil do strednej triedy. Viac informácií sa dozvieme v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Zdroj: Gizmochina.com 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom