banner-minote-pro
Už dávnejšie boli potvrdené nové vlajkové lode od Xiaomi pre druhú polovicu roka priamo tými najpovolanejšími pracovníkmi „čínskeho Apple“. Aj keď stále nepoznáme dátumy oficiálnych predstavení, príval nových informácií neustupuje.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Podľa skôr uniknutých informácií sa budúcej vlajkovej lode od Xiaomi dočkáme na konci júla, prípadne augusta tohto roka. Hovorí sa o dvoch možných high-end smartfónoch, Xiaomi Mi Note 2 a Xiaomi Mi5S. Jeden z nich teraz prešiel známym Geekbench benchmarkom, ktorý odkryl niektoré hardvérové špecifikácie. Pravdepodobne sa jedná o najlacnejší model jedného z týchto dvoch zariadení.

xiaomi-capricorn-geekbench
Neznámy smartfón s kódovým označením Xiaomi Capricorn pred pár dňami skóroval veľmi slušným skóre v benchmarku Geekbench. Výsledok 2335 bodov pre jedno jadro a 5659 bodov pre viac jadrový test zabezpečil známy procesor Snapdragon 820 (MSM8996) taktovaný na 2 GHz. Tomu v tomto prípade dopomáhala aj 3 GB RAM pamäť, zatiaľ čo po softvérovej stránke smartfón bežal na Androide 6.0.1 Marshmallow. Vzhľadom na špecifikácie usudzujeme, že ide o „najslabšiu“ verziu Mi Note 2 / Mi5S.

Xiaomi Mi5 Pro 4GB/128GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Kódové označenie zatiaľ neznámeho modelu, teda v tomto prípade Xiaomi Capricorn, perfektne zapadá do konceptu pomenovaní zariadení od Xiaomi. Výrobca má totižto svojskú tradíciu a pri svojich vlajkových modeloch používa znamenia zverokruhu ako kódové označenia. Capricorn v tomto prípade znamená kozorožec. Toto sú rôzne krycie mená pre telefóny rady Xiaomi Mi, ktoré už boli predstavené.

  • Xiaomi Mi2/S = Aries (Baran)
  • Xiaomi Mi2A = Taurus (Býk)
  • Xiaomi Mi3 (TD-SCDMA) = Pisces (Ryby)
  • Xiaomi Mi3/4 = Cancro (Rak)
  • Xiaomi Mi Note = Virgo (Panna)
  • Xiaomi Mi4C = Libra (Váhy)
  • Xiaomi Mi5 = Gemini (Blíženci)
  • Xiaomi Mi Note 2 / Mi5S = Capricorn? (Kozorožec)

Kódové označenie zatiaľ neznámeho Xiaomi smartfónu teda naznačuje, že pôjde o smartfón vyššej triedy, prípadne vlajkovú loď. Teraz sa však naskytá otázka, o aký smartfón ide. Je to Xiaomi Mi Note 2 alebo vylepšené Xiaomi Mi5S? To sa určite dozvieme v nasledujúcich týždňoch.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP