Veľké odhalenie nových produktov tohto čínskeho giganta je takmer za rohom. Už zajtra sa tak dočkáme nového fitnes náramku a smartfónov. Okrem výročnej vlajkovej lode, ktorá sa má podľa všetkého dostať na ďalších 8 trhov, však môže Xiaomi ukázať aj jej skromnejšieho súrodenca, ktorého výbava bude okresaná na úrok nižšej ceny.

Prvotné špekulácie hovorili o predstavení výročného smartfónu Xiaomi Mi8 a jeho súrodenca s označením Mi7 Lite. Teraz sa však zdá, že výrobca zanevrie na toto pomenovanie a miesto neho sa inšpiruje u Applu. Už zajtra by sme tak popri novej Mi8-ke mohli vidieť nie Xiaomi Mi7 Lite, ale Mi8 SE. Zatiaľ ale nie je isté, či sa tento kúsok bude výročnej novinke spoločnosti podobať.

Inšpirácia zrejme prišla z Cupertina

Pokiaľ by tomu tak bolo, dočkáme sa bezrámikového displeja a taktiež poriadne širokého výrezu na jeho vrchu. Dôkazom toho, že sa dizajnéri pri navrhovaní tejto novinky inšpirovali práve u Apple, má byť tiež duálny fotoaparát na zadnej stene vybavený umelou inteligenciou. Ten bude svojou orientáciou a umiestnením pripomínať zostavu v iPhone X. V porovnaní s týmto smartfónom však bude Xiaomi Mi8 SE dostupným modelom pre nie príliš náročných zákazníkov. Z toho dôvodu môže výrobca odstrániť z výbavy zabudovaný snímač odtlačkov prstov.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi8 sa objavilo na reklamných plagátoch, ktoré odhaľujú takmer celý dizajn

Tento zabezpečovací prvok si potom môže svoje miesto nájsť na zadnej stene. Rovnako nie je jasné ani to, či sa Xiaomi rozhodne v modeli Mi8 SE ukázať technológiu rozpoznávania tváre, ktorá by sa svojim prevedením vyrovnala iPhonu X. Keďže pôjde v porovnaní s výročným Xiaomi Mi8 o dostupnejší model, procesor Snapdragon 845 by mal nahradiť Snapdragon 710. Tým by bolo Xiaomi Mi8 SE prvým smartfónom spoločnosti, ktorý by do výbavy dostal tento nový kremík.

Premiéra aj v ďalších krajinách

Výrobca by mal ale okresať aj veľkosť operačnej RAM pamäte, ktorá by mohla dosahovať kapacitu 4 GB, alebo 6 GB v najvyššej verzii. Prekvapením má byť tiež skvelý 20 MPx selfie fotoaparát. Čerešničkou na torte ale ostáva operačný systém Android 8.1 Oreo. Spolu s ním sa dostane tiež na novú nadstavbu MIUI 10, ktorá má byť ešte lepšia ako bleskovo rýchle MIUI 9. S ňou sa stretneme aj vo vlajkovej lodi Xiaomi Mi8. Tá bude hlavným bodom zajtrajšieho predstavenia a dostať by sa mala aj do ďalších ôsmich krajín sveta.

Okrem domácej Číny by teda mohla Mi8-ka zavítať tiež do Egypta, Francúzska, Talianska, Indie, Španielska, Ruska, Thajska a Vietnamu. Xiaomi sa snaží kvôli svojmu veľkému úspechu naďalej expandovať, čoho dôkazom môže byť predstavenie svojho výročného modelu aj mimo hraníc Číny. Neskôr v tomto roku by však mohla spoločnosť prekročiť aj „veľkú mláku“ a vstúpiť na trh v USA. Bude ale zaujímavé sledovať vývoj cien, keďže je známe, že čínske cenovky sú pre zákazníkov vždy najvýhodnejšie. Viac informácií o detailnej výbave všetkých nových Xiaomi produktov a ich cenách sa dozvieme už počas zajtrajšej premiéry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom