Dva dni zostávajú do veľkej slávnosti v podaní čínskeho Xiaomi, ktoré sa chystá na predstavenie smartfónu k ôsmemu výročiu svojho vzniku. Čínsky výrobca nás snáď niečím (príjemne) prekvapí a to napriek tomu, že o chystanom zariadením už vieme čoraz viac.

Teraz na internete spôsobili menší rozruch dva reklamné plagáty, ktoré takmer v plnej miere zobrazujú Xiaomi Mi 8 v čiernom aj v bielom prevedení. Už prakticky s istotou vieme, že aj Xiaomi predstaví konštrukciu, ktorá na prednej strane disponuje výrezom. Celkovo sa dizajn zariadení na plagátoch v mnohom podobá na Xiaomi Mi MIX 2S. Avšak práve výrez obrazovky bude miestom pre predný fotoaparát, ktorý je na MIX 2S umiestnený v dolnom rámiku. Ten je aj na údajnom MI 8 v porovnaní s bočnými trochu širší.

Vo výreze by sa ešte mohli nachádzať aj senzory pre komplexný 3D sken tváre. Prítomnosť tohto prvku je však veľmi otázna a definitívneho potvrdenia či vyvrátenia sa dočkáme zrejme až počas predstavenia vo štvrtok. Plagát odhaľuje aj výročný smartfón v bielom prevedení, ktorý má skener odtlačkov na zadnej strane, prakticky na rovnakom mieste ako Mi MIX 2S. V porovnaní týchto dvoch smartfónov súhlasí aj pozícia zadného duálneho fotoaparátu.

Dočkáme sa prekvapení?

Umiestnenie snímača odtlačkov vzadu prakticky vyvracia prítomnosť skeneru priamo pod displejom. Aj tento prvok je však zatiaľ záhadou, keďže sa objavujú informácie, že Xiaomi môže predstaviť verziu smartfónu aj s týmto pokročilejším riešením. Zatiaľ to nevyzerá ani na prítomnosť 3,5 mm jacku. Uvidíme už 31. mája. Predchádzajú úniky odhalili viac z vnútorných špecifikácií, avšak stále nás má čím Xiaomi prekvapiť a snáď vytiahne niečo zaujímavé a prekvapivé „z rukáva.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom