Nové zariadenia postupne predstavujú viaceré technologické spoločnosti. Redmi svetu ukázalo svoj ozrutný 4K televízor a Huawei predstavil dlhoočakávanú vlajkovú loď Huawei P40. Nezaháľa ani čínske Xiaomi, ktoré predstavilo nové smartfóny a do Európy smeruje so svojim najväčším televízorom Xiaomi Mi TV 4S.

Niektoré modely televízorov od značky Xiaomi sú v Európe dostupné už dlhší čas. Teraz je však rad na ten najväčší s uhlopriečkou 65-palcov. Televízor disponuje 4K rozlíšením (3840 x 2160 pixelov) s podporou technológie HDR 10+. Panel má obnovovaciu frekvenciu 60 Hz s podporou MEMC.

O výkon sa stará štvorjadrový procesor MTK 6886 s grafickým čipom Mali-470. Pamäť RAM má v tomto prípade veľkosť 2 GB a k dispozícii je aj úložisko pre obsah s veľkosťou 16 GB. Televízia patrí medzi najnovšie kúsky spoločnosti, a preto nie je žiadnym prekvapením prítomnosť WiFi 2,4 a 5 GHz Bluetooth určené pre diaľkové ovládanie, informuje KomputerSwiat.

Ďalej tu nájdeš slot pre CI kartu, vďaka ktorej televízor podporuje európsky DVB S2 štandard, Ethernet, 3x USB a 3x HDMI konektor. Televízia spolupracuje s operačným systémom Android TV (verzia 9.0), čo znamená, že používateľ bude mať prístup k službám ako Google Play či YouTube. Okrem toho sú podporované aj známe streamovacie platformy Netflix či Amazon Prime.

Zobraziť celú galériu (2)
Printscreen/YouTube

Silnou stránkou tohto modelu je aj jeho dizajn, ktorý pôsobí minimalisticky, no zároveň moderne. Rám okolo displeja je vyrobený z hliníkovej zliatiny, pričom výrobca sa zameral hlavne na to, aby bol čo najtenší. Televíziu je okrem toho možné zavesiť na stenu.

Xiaomi Mi TV 4S bude najskôr dostupné v Španielsku, kde je jej cena stanovená na 549 €. Na európsky trh sa má dostať od 15. júna, pričom ďalšie krajiny budú pribúdať. Dostupnosť a ani ceny pre Česko a Slovensko zatiaľ dostupné nie sú. O všetkom dôležitom ťa však budeme informovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom