Vo svete panuje pandémia koronavírusu, a tak sa aj technologické spoločnosti museli podľa toho zariadiť. Všetky veľké podujatia sú zrušené a jedinou možnosťou, ako predstaviť nové zariadenia, je cez internet. Na dnešnej konferencii spoločnosť Redmi predstavila televízor, ktorý zaujal nielen parametrami, no ako je hlavne zvykom, najmä cenou.

Konkrétne je reč o obrovskom televízore s uhlopriečkou 98-palcov, čiže po prepočte 249 centimetrov. O veľkom displeji hovorí už aj samotný názov Redmi Smart TV MAX. Výrobca sa rozmermi televízie rád chváli, o čom svedčí aj zaujímavé porovnanie. Televízia je totiž až o 13,6 % väčšia ako posteľ so šírkou 1,2 m. Navyše plocha obrazovky je taká veľká, že by sa dala použiť aj ako pingpongový stôl.

TV váži so stojanom 70 kg, pričom bez stojana okolo 60 kg. Zaujímavé sú aj samotné špecifikácie. Televízor poskytuje rozlíšenie 4K a podporuje aj NTSC farebný gamut s rozsahom 85 % spolu so 192 dynamickými zónami podsvietenia, informuje portál Gizmochina. Okrem toho je k dispozícii technológia MEMC, ktorá pri rýchlych pohyboch obrazu eliminuje rozmazanie.

O chod televízora sa stará vlastný  štvorjadrový 12 nm procesor, 4 GB pamäť RAM a 64 GB interná pamäť. Kvalitu zvuku zabezpečuje Dolby Audio s DTS-HD a dvojica stereo reproduktorov s výkonom 2 x 8 W. Nechýba ani trojica HDMI konektorov, jeden analógový vstup pre anténu a jeden AV konektor. Samozrejmosťou je dvojica USB vstupov, jeden ethernet a jeden S/PDIF. K dispozícii je aj podpora Wi-Fi 2,4 GHz/5 GHz.

Generálny riaditeľ spoločnosti Lu Weibing vyhlásil, že z predchádzajúceho modelu sa predalo len 82 kusov, pričom ako dôvod uviedol rôzne prekážky ako vysoká cena či komplikovaný proces inštalácie. Tentokrát sa chce spoločnosť podobným situáciám vyhnúť, a preto začne kupujúcim poskytovať novú VIP službu. Tá bude obsahovať predpredajnú komunikáciu, plány inštalácie, dovoz televízie a profesionálny tím, ktorý pomôže s inštaláciou.

Ak sa pozrieme na konkurenciu zo známych značiek, v našich končinách sa podobné kúsky predávajú za výrazne viac ako 10 000 €. Cena novej televízie Redmi Smart TV MAX bola stanovená na 19 999 juanov, čo je v prepočte len ohromných 2610 €. Predaj začne v Číne už 9. apríla 2020, žiaľ, zatiaľ sa nevie kedy vôbce bude televízia dostupná aj na európskom trhu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom