Začiatkom tohto roka bol predstavený Xiaomi Black Shark 2, ktorý tak nadviazal na úspech svojho predchodcu z minulého roka. Plnokrvné herné zariadenie zožalo medzi hráčmi poriadny úspech, aj keď konkurencia v tomto smere nie je veľmi veľká. Len pár mesiacov po predstavení sa na trh dostáva vylepšená verzia Pro, ktorá klasickú verziu vo viacerých smeroch vylepšuje a nechýba ani nárast výkonu – informuje portál XDA-Developers.

Aj keď je hranie hier na smartfónoch čoraz populárnejšie, na trhu sú v postate len dvaja výrobcovia, ktorí sa snažia priniesť hráčom zariadenia, ktoré budú spĺňať aj tie najnáročnejšie požiadavky. Jedným z nich je Asus a tým druhým Xiaomi, ktoré „bojuje“ na viacerých frontoch. Len pred malou chvíľou bol predstavený vylepšený Xiaomi Black Shark 2 Pro, ktorý sa razom stal aj tým najvýkonnejším zariadením na súčasnom trhu.

Aj naďalej ostáva cena veľmi nízka

Najväčším vylepšením je výmena procesora, kedy v útrobách smartfónu, po novom, tiká čip Snapdragon 855 Plus, ktorý bol predstavený len pred pár dňami. Ide o vôbec druhé zariadenie po Asus ROG Phone 2, ktoré tento procesor použilo. Rozdiel vo výkone by mal byť na úrovni približne 15 %. Výkonnejšie je hlavne grafické jadro, ktoré by malo taktiež poskytnúť o 15 % vyšší výkon pri rovnakej spotrebe.

Black Shark 2 Pro
XDA-Developers: Xiaomi Black Shark 2 Pro je jedným z prvých zariadení, ktoré je vybavené novým procesorom Snapdragon 855+

Veľkosť pamäte RAM je vo všetkých modeloch 12 GB, rozdiel je len v pamäťových verziách. K dispozícii je 128 GB a 256 GB variant, pričom bol využitý nový pamäťový čip UFS 3.0. Oproti predchodcovi ponúka približne dvojnásobné rýchlosti. Zadná strana prináša ďalšie RGB prvky a hlavne nové farebné verzie, ktoré sa odlišujú od toho, čo bežne vídavame pri predstavení nového zariadenia.

XDA-Developers: Aj keď displej ostal nezmenený, zlepšila sa jeho odozva

Okrem tradičnej čierno-zelenej je k dispozícii strieborno-modrá, čierno-oranžová, modro-oranžová a modro-fialová. Ponuka je veľmi slušná a už aj vďaka tomu sa bude za týmto smartfónom každý otáčať. Predná strana ostala zachovaná, vylepšila sa jedine reakcia panelu na dotyk, ktorá sa zlepšila zo 43,5 ms na 34,7 ms / informuje Gizmozchina. Predná kamera má 20 MPx a clonu f/2,0. Zadné kombo obsahuje 48 MPx snímač s f/1.75 a doplňuje ho 13 MPx s f/2.2.

Batéria má kapacitu 4000 mAh a podporuje rýchle, až 27W nabíjanie. Chladenie ostalo nezmenené a je rovnaké (vodné), ako u predchodcu. Na ochranu údajov slúži čítačka odtlačkov prstov, ktorá je umiestnená v displeji. Predaj začne najskôr v Číne a Indii a neskôr by mala byť dostupná aj globálna verzia. Ceny sú nasledovné:

  • 12 + 128 GB -> 2999 CNY (~ 391 €)
  • 12 + 256 GB -> 3999 CNY (~ 521 €)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom