Nielen lacné smartfóny zo série Redmi, ale aj nový Black Shark 2. To je dnešná vizitka čínskeho giganta, ktorý sa rozhodol potešiť rôzne kategórie používateľov. 

Black Shark 1. generácie bol šikovný ťah. Nielenže si získal gigant hernú komunitu na svoju stranu, ale dokázal rozšíriť inovatívne technológie Xiaomi o ďalší stupeň. S povzbudivými výsledkami a silným odhodlaním vytvoriť ešte lepší produkt tak prichádza Black Shark 2. Na prvý pohľad zaujme najmä zadná strana, ktorá je tvarovaná ergonomicky a pripomína písmeno „X“. V prípade zadnej strany je kombinový kov a sklo. Okrem tradičnej čiernej farby je k dispozícii aj nové bielej prevedenie.

Displej, ktorý nesklame

6,39-palcová zobrazovacia jednotka s FullHD+ rozlíšením a AMOLED technológiou sú zárukou kvality. Čerešničkou na torte je potom podpora HDR technológie a odozva na úrovni 43,5 ms, čo je najnižšia hodnota, akú kedy dostal nejaký smartfón. Pri displeji však ešte chvíľu ostaneme.

Poslednou inováciou je novinka tzv. funkcia Magic Press, ktorá symbolizuje 3D dotykovú funkciu. Umožňuje, aby mohol displej snímať silu stlačenia. Nechýba však ani snímač odtlačkov prstov umiestnený v displeji.

Samozrejmosťou sú potom stereoreproduktory, ktoré sa postarajú o dokonalú reprodukciu zvuku, aj vďaka podpore umelej inteligencie, ktorá redukuje šum. Srdcom smartfónu je ultravýkonný procesor Snapdragon 855, ktorý podporujú 6, 8 a 12 GB RAM pamäte a 128, respektíve 256 GB úložiska. Ak sa pozrieš na tieto špecifikácie, určite si povieš, že zakomponovanie vodného chladenia príde vhod. K dispozícii je tak nový systém Liquid Cooling 3.0, ktorý dokáže znížiť teplotu až o 14°C.

4000 mAh batéria je potom zlatá stredná cesta a nabíjanie pri 27 W ťa zas poteší rýchlymi výsledkami, ak nemáš práve k dispozícii hodiny na nabíjanie. Prejdime však k fotoaparátu.

Ani za fotoaparát sa nemusí hanbiť

Hlavným fotoaparátom je duálny snímač, prvý so 48 MPx rozlíšením Sony IMX586 s clonou f/1.75 a druhý Samsung S5K3M5 teleobjektív s 12 MPx rozlíšením, clonou f/2.2 a dvojnásobným optickým zoomom. Predný fotoaparát má potom 20 MPx rozlíšenie a podporu nahrávania 4K videa.

DualSIM funkcionalita je na prekvapenie doplnená aj o plnú podporu našich LTE frekvencií. Samozrejme, predaj bude zatiaľ spustený len v Číne za ceny, ktoré nájdeš nižšie v tabuľke, avšak fakt, že je k dispozícii plné LTE, dáva nádej oficiálnej európskej premiére niekedy v blízkej budúcnosti. Nezabudni sledovať FonTech aj naďalej a akonáhle sa tento smartfón objaví v predaji aj pre nás, budeme ťa o tom informovať.

6 GB RAM + 128 GB úložisko 3199 juanov / 420 €
8 GB RAM + 128 GB úložisko 3499 juanov / 460 €
8 GB RAM + 256 GB úložisko 3799 juanov / 499 €
12 GB RAM + 256 GB úložisko 4199 juanov / 550 €

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom