Pokračovanie prvého herného smartfónu Asus ROG Phone je tu. ROG Phone 2 je nadupaná herná mašina s tými najlepšími špecifikáciami, píše Android Authority.

Asus to s výrobou herných smartfónov myslí vážne, čo sme sa dozvedeli už pri prvom hernom smartfóne spoločnosti, Asus ROG Phone. Teraz však prichádza jeho nasledovník s poradovým číslom 2, ktorý získava zásadné vylepšenia.Najväčšia zmena nového ROG Phone 2 oproti predchodcovi je určite displej.

Ten má uhlopriečku 6,59-palcov a ide o prvý Android smartfón s 120 Hz AMOLED panelom. Práve vyššia obnovovacia frekvencia umožňuje výrazne zrýchliť animácie systému, ale zároveň potrápiť batériu smartfónu. Tá má však kapacitu až neuveriteľných 6000 mAh s podporou pre rýchle nabíjanie.

Zobraziť celú galériu (4)
6,59-palcový AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Mhz / Zdroj: Youtube / Android Authority

Ťahákom ROG Phone 2 je ale hlavne jeho vnútro. Smartfón poháňa nový procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus, ktorý poskytuje až o 15 % vyšší výkon grafického procesora Adreno 640, píše GSMArena. Asus tiež hovorí, že jeho nový parný chladiaci systém pomáha odfiltrovať teplo generované procesorom, ale napriek tomu je súčasťou balenia aj externý chladič. ROG Phone 2 má až 12 GB RAM a 512 GB úložného priestoru.

Zobraziť celú galériu (4)
Pohľad zozadu / Zdroj: Youtube / Mrwhosetheboss

Asus nezabudol ani na fotoaparát a ROG Phone 2 je vybavený dvojitým zadným fotoaparátom, zloženým z 48 MPx snímača Sony IMX586 a sekundárneho 13 MPx snímača pre ultra-široký záber, ktoré dopĺňa 13 MPx predná selfie kamera.

ROG Phone 2 má vstavaný snímač odtlačkov prstov, stereo reproduktory na prednej strane, takmer čistý ZenUI 6 (založený na Android 9.0 Pie), a nechýba ani 3,5 mm audio jack. Taktiež je možné počas inštalácie nastaviť predvolený ROG launcher, ktorý je špeciálne vyrobený pre tento smartfón. V balení toho nájdeme naozaj veľa, vrátane vylepšenej verzie dvojitej obrazovky Twin View Dock II s 5000 mAh batériou, špeciálneho ovládača Kunai Gamepad alebo spomínaného externého chladiča AeroActive Cooler II.

Zobraziť celú galériu (4)
Súčasťou balenia je napríklad aj dvojitá obrazovka Twin View Dock II s 5000 mAh batériou a špeciálny ovládač Kunai Gamepad / Zdroj: Youtube / Engadget

Napriek tomu, že Asus ešte finálnu cenu ROG Phone 2 neoznámil, povedal pre The Verge, že bude na podobnej úrovni ako jeho predchodca, ktorý začínal na cenovke 899 dolárov. Smartfón vyjde v Číne už zajtra, 23. júla a 4. septembra ho môžme očakávať celosvetovo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP