Nedávno sme ťa informovali o predstavení Redmi Note 9 Pro a Redmi Note 9 Pro Max pre trh v Indii. Netrvalo dlho a Xiaomi predstavilo Redmi Note 9 Pro aj pre ostatné trhy, avšak ako je zvykom, aj s upraveným názvom Redmi Note 9S, informuje XDA Developers.

Redmi Note 9S je vybavený 6,67″ FullHD+ LCD displejom s rozlíšením 2280 × 1080 pixelov. Xiaomi prvýkrát použilo kruhový výrez. Displej, zadný kryt a dokonca aj fotoaparát je chránený sklom Gorilla Glass 5, čím je poskytnutá vysoká odolnosť.

Pozornosť si zaslúži zaujímavé symetrické rozmiestnenie fotoaparátov na zadnej strane. Okrem primárneho 48 MPx fotoaparátu sa tu ukrýva širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 8 MPx, makro objektív s automatickým zaostrovaním a rozlíšením 5 MPx, a 2 MPx snímač hĺbky ostrosti. Predná kamera disponuje 16 MPx snímačom.

Medzi skutočne parádne vlastnosti patrí procesor Qualcomm Snapdragon 720G s RAM pamäťou o kapacite 4 alebo 6 GB a interným úložiskom so 64 alebo 128 GB kapacitou. Masívna batéria má až 5020 mAh, pričom podporuje 18 W rýchlonabíjanie.

Malou zmenou je snímač odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený naboku v tlačidle prebudenia. Dobrou správou je aj prítomnosť 3,5 mm audio jacku a infraportu, avšak v dobe platieb mobilom mnohých určite sklame absencia NFC. Čo sa týka farebného vyhotovenia, oproti Redmi Note 9 Pro neprišla žiadna zmena, bude dostupný v troch farebných prevedeniach Aurora Blue, Glacier White a Interstellar Black.

Cena a dostupnosť

Redmi Note 9S bude k dispozícii v dvoch rôznych konfiguráciách, 4 GB + 64 GB alebo 6 GB + 128 GB. Do predaja sa pravdepodobne dostanú 7. apríla na trhoch, kde Xiaomi svoje zariadenia v Európe predáva. Odhadované ceny sú pre verziu 4 GB RAM + 64 GB úložisko približne 230 € a pre výkonnejšiu so 6 GB RAM + 128 GB úložiskom približne 260 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom