„Najväčšia predstavenie Redmi doteraz“, aj takto mala dcérska spoločnosť Xiaomi pomenovaný dnešný prenos, na ktorom ukázala dva nové smartfóny Redmi Note 9 Pro a Note 9 Pro Max.

Ako informuje portál GSMarena, značka Redmi priniesla dva nové modely z populárnej série Redmi Note. Redmi Note 9 Pro a Redmi Note 9 Pro Max sa však od seba príliš nelíšia, slovíčko Max pri lepšie vybavenom modeli neznamená, že ponúka väčší displej, ale prináša len „maximálny výkon“.

Redmi

Oba modely tak prichádzajú so 6,67″ FullHD+ LCD displejom. Ten má vo svojej hornej časti umiestnený pomerne veľký kruhový výrez, ktorý sa nachádza v strede. Rozdielna je však kvalita prednej kamery, Pro model disponuje 16 MPx snímačom, zatiaľ čo Pro Max dostal až 32 MPx snímač.

Redmi

Novinky sa líšia aj kvalitou hlavného fotoaparátu na zadnej strane. Redmi Note 9 Pro je vybavený štvoricou 48 MPx (hlavný) + 8 MPx (ultra-širokouhlý) + 5 MPx (teleobjektív) + 2 MPx (makro) snímačov. Lepšie vybavený brat dostal miesto 48 MPx hlavného snímača kvalitnejší 64 MPx fotoaparát. Okrem toho dokáže model Max zhotovovať fotografie v RAW a tiež dostal vylepšený nočný režim.

Redmi

Ako píše Gizchina, obe novinky poháňa procesor Snapdragon 720G, no pamäťové verzie sa opäť mierne líšia. Redmi Note 9 Pro Max príde vo variantách 6 GB RAM / 64 GB úložisko (180 €), 6/128 GB (205 €) a 8/128 GB (225 €). Jeho menej vybavený brat sa bude predávať vo  verziách 4/64 GB (155 €) a 6/128 GB (190 €). Cenovky sú teda veľmi priaznivé, treba si však uvedomiť, že tieto modely sú určené pre indický trh.

Redmi

Obe novinky dostali masívnu, až 5020 mAh batériu, v prípade Max verzie ju však môžeš nabíjať až 33 W výkonom. Pro model, žiaľ, dostal iba 18 W nabíjanie. Poteší prítomnosť 3.5 mm audio jacku, snímača odtlačkov prstov v tlačidle prebudenia či prítomnosť IR senzora, no rozhodne sklame absencia NFC. Softvérová výbava zahŕňa Android 10 s nadstavbou MIUI 11. Na záver dodáme, že oba modely sú dostupné v troch farebných prevedeniach, a to Aurora Blue, Glacier White a Interstellar Black.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom