Tretia generácia herných smartfónov od Xiaomi bola predstavená len pred malou chvíľou a my môžme smelo povedať, že zariadenia Black Shark 3 a Black Shark 3 Pro sú prvotriedne herné smartfóny, ktorých špecifikácie sú vzhľadom na cenovku až neuveriteľné.

Ako informuje portál Gizchina, dve novinky boli vyvíjané v spolupráci so spoločnosťou Tencent Games. Xiaomi sériou Black Shark smartfónov však už pri ich prvom modeli definovalo, ako by mal herný smartfón vyzerať.

Dizajn predurčujúci ich zameranie

Už na prvý pohľad musí byť jasné, že sa nejedná o smartfóny pre bežných používateľov, ale ide skôr o zariadenia pre špecifickú skupinu ľudí, ktorými sú práve hráči. Zatiaľ čo predná stena je výnimočná azda iba tým, že ponúka displej bez výrezu, ktorý však má väčšie okraje na hornej a sodnej strane, zadná strana je v prípade noviniek omnoho extravagantnejšia.

V strede sa nachádza podsvietené logo, nad ním do trojuholníka rozmiestnené šošovky fotoaparátov a pod logom sa nachádza podobne vystupujúci trojuholníkový prvok, v ktorom sa je umiestnený sekundárny port na nabíjanie. Ten slúži na nabíjanie počas hrania, a teda hráčovi nebude zavadzať kábel, ktorý by inak vychádzal zo spodnej časti zariadenia, kde sa nachádza USB-C konektor.

Xiaomi

Okrem netradičného nabíjacieho konektora sú smartfóny vybavené aj radou prídavných hardvérových tlačidiel, ktoré sa dajú ľubovoľne naprogramovať a ktoré ešte viac umocňujú zážitok z hrania hier. Model Pro navyše vyniká dvojicou výsuvných tlačidiel na pravom okraji, ktoré pri hraní hier a držaní smartfónu na šírku, dávajú hráčovi ďalšiu výhodu.

Xiaomi

Ako píše portál AndroidHeadlines, v prípade klasickej verzie dostaneme 6.67″ FullHD+ OLED displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Pri modeli Pro dostaneš väčší, 7.1″ QHD+ displej s rovnakou obnovovacou frekvenciou. Dotyková odozva pri oboch modeloch je však 270 Hz.

Obrovský výkon je jednou z kľúčových vlastností pri akomkoľvek hernom zariadení. O ten sa v prípade noviniek Black Shark 3 stará Snapdragon 865, ktorému môže sekundovať 8 alebo 12 GB operačnej pamäte RAM. Veľkosť interného úložiska dosahuje v prípade klasickej verzie 128 GB, v prípade modelu Pro je to až 256 GB. Oba modely tiež disponujú podporou 5G,.

Xiaomi

Kvalita fotoaparátov v tomto prípade nezohráva kľúčovú rolu, no ani tu sa smartfóny Black Shark 3 nenechajú zahanbiť. Predný snímač dosahuje rozlíšenie 20 MPx, zatiaľ čo zadnú stranu tvorí 64 MPx hlavný, 13 MPx širokouhlý a 5 MPx bokeh snímač. 4720 mAh duálna batéria sa vďaka rýchlemu 65 W nabíjaniu pomocou USB-C portu nabije už za 38 minút. Black Shark 3 Pro bol vybavený silnejšou, až 5 000 mAh batériou. Počas hrania však môže používateľ využiť aj vyššie spomenutý magnetický port na zadnej strane, ten však nabíja rýchlosťou iba 18 W.

Z ostatných vlastností môžme spomenúť prítomnosť dvojpásmového WiFi 6, prítomnosť 3.5 mm audio jacku, snímač odtlačkov prstov v displeji či podporu HDR10+. Obe novinky bežia na operačnom systéme Android 10. Najlacnejší Black Shark 3 s 8 GB operačnou RAM pamäťou bude štartovať na cenovke 3499 juanov, čiže približne 450 €. Za najlepšie vybavený Xiaomi Black Shark 3 Pro s 12 GB RAM si výrobca v domácej Číne vypýta 4999 juanov, teda zhruba 645€.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú