Internetový marketing zohráva kľúčovú úlohu v úspechu spoločnosti Xiaomi, ako najväčšieho výrobcu z Číny. Viac ako 30 % z Vás, našich čitateľov, nás číta na jednom z populárnych Xiaomi zaradení. Práve zariadenia od Xiaomi by ste si nemohli zaobstarať, ak by neexistoval internetový marketing a tiež aj rôzni čínski podnikatelia, ktorí Xiaomi smartfóny predávajú na vlastných weboch.

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Xiaomi Mi4 kúpite v SmartZero.sk len za 369,99 €

Avšak, pre týchto podnikateľov to nemusí byť až tak jednoduché. Takmer každý trh, na ktorý Xiaomi oficiálne vstúpilo, sa teší veľmi atraktívnym cenám zariadení tohto výrobcu. Xiaomi pri predaji svoji zariadení používa tzv. „Flash Sale“ model, v ktorom môžu uspieť len tí najšikovnejší záujemcovia, pretože počet zariadení je vždy obmedzený a záujem obrovský. To znamená, že nie každý, kto by chcel Xiaomi telefón je schopný aj nejaký dostať. A práve toto otvára trh pre čínskych podnikateľov.

xiaomi_smartfony_all

To samozrejme dáva obchodný zmysel skladovať a predávať výrobky, po ktorých je obrovský dopyt a prinášajú veľký profit … ak samozrejme predaj prebieha legálne. Bohužiaľ pre Xiaomi a tým aj jeho potenciálneho kupcu, mnoho ich zariadení je predávaných prostredníctvom neoficiálnych internetových obchodov za prekvapivo vysoké ceny. Nielen, že Xiaomi stráca časť svojich zákazníkov, ale tiež to môže byť potenciálnou hrozbou pre dobré meno spoločnosti.

Xiaomi Redmi 1S 8GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Xiaomi Mi Note kúpite v SmartZero.sk len za 489 €

Hlava Xiaomi v Indii, Manu Jain, povedal, že spoločnosť bude podnikať právne kroky proti predajcom tretích strán, ktorý sa zúčastňujú nelegálneho predaja. Spoločnosť Xiaomi bolí najviac to, že predajcovia ako napríklad Xiaomishop.com, ktorého sa mimochodom toto všetko najviac týka, sa vydávajú za oficiálne Xiaomi, čo samozrejme nie je pravda.

Odkiaľ máte Vaše Xiaomi zariadenie vy? 

Zdroj: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP