Pred pár dňami sme ti priniesli informáciu o tom, že Xiaomi si pre Európu chystá vlastný smartfón. Má ísť o prémiový model, s výbavou vlajkových lodí a nezvyčajne nízkou cenou.

Kým vtedy ešte nebol známy dátum oficiálneho predstavenia, dnes už je všetko inak. Oficiálne zastúpenie spoločnosti v Indii zverejnilo oficiálny plagát, ktorý ukazuje miesto uvedenia novinky a aj dátum kedy sa tak stane. Smartfón Pocophone F1 tak uvidíme už o pár dní, a to 22. augusta. Celá udalosť prebehne v indickom Naí Dillí.

Po Indii hneď aj do Európy

Aj keď má ísť o čisto európsky smartfón, zrejme bude dostupný aj v Indii a to hlavne pre to, že značku POCO prevádzkuje Jai Mani, ktorý je vedúci projektový manažér Xiaomi v Indii. Navyše je tamojší trh dostatočne rozvinutý, čo by bol pre podobný smartfón zaručený úspech. O to viac, že Xiaomi je v Indii číslo jedna v predajnosti a takýto potenciál by bola škoda nevyužiť.

Ako bolo povedané na začiatku, pôjde o prémiový smartfón, ktorý rozhodne nebude zaháľať ani po stránke výkonu. O ten sa postará procesor Snapdragon 845, ktorý spoločne so 6 GB RAM a dostatočne veľkým úložným priestorom postará o plynulý chod a to aj dlho po jeho zakúpení. Displej príde s veľkosťou 5,99″, Full HD rozlíšením a technológiou IPS. Nad ním bude výrez a v ňom 20 MPx kamera a infračervený snímač na odomykanie smartfónu tvárou.

Zadná strana ponesie duálny fotoaparát v kombinácií 12 + 5 MPx, pod ktorým bude čítačka odtlačkov prstov. Poteší Bluetooth 5.0, rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0 a veľká, 4000 mAh batéria. Nakoľko pôjde o európsky model, tak je plná LTE podpora samozrejmosťou. Dokonca sa hovorí aj o prítomnosti kvapalného chladenia a 3,5 mm jacku.

Nenechaj si ujsť!
Správy najskôr zavádzali, no neskôr sa objavili snímky, na ktorých skutočne môže byť Xiaomi Pocophone F1

Operačným systémom má byť Android 8.1, ktorý doplní nadstavba MIUI. V podstate tak pôjde o Xiaomi Mi 8 s menšími vizuálnymi zmenami. Aký je dôvod predstavenia tohto zariadenia je pre mňa osobne neznámy, no určite poteší fakt, že zariadenie má byť oproti Mi 8 o čosi lacnejšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom