V uplynulých dňoch sa objavilo niekoľko správ, ktoré spomínali blížiaci sa príchod ďalšieho smartfónu Xiaomi. Na to sme si v prípade čínskeho výrobcu v podstate zvykli, avšak teraz na zaujímavosti pridáva fakt, že má ísť o prémiový model určený priamo pre Európu. Na internete sa už objavili aj prvé fotky údajného Xiaomi Pocophone F1.

Fotografie smartfónu sa objavili na stránke rumunského online predajcu PC Garage. Situácia okolo úniku sa pritom v priebehu dňa menila. Najskôr sa totiž na stránke objavila pod menom Pocophone F1 snímka Xiaomi Mi 8. O téme informoval napríklad portál GSMArena, následne však článok aktualizoval s informáciou, že na obrázku nie je nová európska vlajková loď Xiaomi.

Neskôr ale PC Garage publikoval nové fotografie, ktoré už tentoraz vyzerajú dôveryhodnejšie. Predná strana síce takmer úplne kopíruje Mi 8, rozdiely však už nájdeme na bokoch aj vzadu. Duálny fotoaparát by tak na Pocophone F1 mal byť umiestnený viac v strede a nie na kraji. Tiež sa líši aj prevedenia tlačidiel hlasitosti na pravej strane zariadenia.

Ešte výraznejšou zmenou je prítomnosť 3,5mm audio jacku na hornom okraji. To by sa fanúšikom rozhodne zapáčilo a Xiaomi by trochu prekvapilo, keďže daný komponent vynechalo z prémiového Mi MIX 2S aj Mi 8 Explorer Edition. V prípade Pocophone F1 sa hovorí špeciálne ako o európskom modely, pretože hneď po predstavení by mal byť dostupný práve v našich končinách. Spomína sa najmä východná Európa a preto aj únik z rumunskej stránky naberá na dôveryhodnosti.

Špecifikácie a cena zaujali

Okrem fotiek dizajnu sa zo záberov balenia dozvedáme aj detailnejšie špecifikácie. Pocophone F1 by teda mohol prísť s 5,99 palcovým IPS displejom s rozlíšením FullHD+. Pričom predchádzajúce zdroje spomínali o čosi väčšiu obrazovku. Hlavným ťahákom má byť už vopred spomínaný procesor Snapdragon 845, ktorý doplní 6 GB RAM a podľa verzie, 64 GB alebo 128 GB úložisko.

Známe sú aj vlastnosti fotoaparátov. Vzadu by sme mali nájsť duálny snímač s 12 MPx hlavným senzorom, ktorý ponúkne 1,4 µm veľké pixely. Sekundárny fotoaparát bude disponovať rozlíšením 5 MPx a predný senzor 20 MPx. K dispozícii majú byť funkcie umelej inteligencie a infračerveného odomykania tváre.

Výdrž bude zaisťovať batéria s kapacitou 4000 mAh aj s podporou rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0. Operačným systémom je Android 8.1 s nadstavbou MIUI 9. Zaujímavosťou je ešte funkcia vodného chladenia, ktorá by mala udržať smartfón chladnejší aj pri náročnej práci.

Žiaľ, ešte sa nespomína žiadny dátum, kedy by zariadenie mohlo prísť oficiálne na trh, jeho cena je však už veľmi preberanou témou. Dané špecifikácie má ponúknuť za približne 420 € a stal by sa tak jedným z najlacnejším smartfónov so Snapdragon 845. Na oficiality však ešte musíme počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom