Jednou z nevýhod čínskych smartfónov je často ich globálna dostupnosť. Tá nie je vždy k dispozícii a tak viacerí používatelia musia siahnuť po síce lacnejšej, no čínskej verzii. Realita u mnohých používateľov je taká, že si kúpia čínsku (lacnejšiu) verziu a nainštalujú si globálnu verziu ROM (MIUI). Tento spôsob mimochodom na určitých zariadeniach Xiaomi zablokovalo.

V prípade Xiaomi však slabá dostupnosť globálnych verzií smartfónov nepredstavuje žiaden problém. Platí to aj v prípade modelu Mi 8 Pro, ktorý bol čiastočne reakciou na obrovský záujem verzie Mi 8. Už pri samotnom predstavení potešila fanúšikov informácia o tom, že model Mi 8 Pro by sa v priebehu októbra mohol objaviť aj na globálnom trhu.

Do konca októbra zostáva ešte zopár dní a sľuby ohľadom dostupnosti Mi 8-mičky na globálnom trhu sa začínajú plniť. Vylepšená verzia Mi 8 sa po prvýkrát objavila mimo Číny. Prvou, no nie veľmi vzdialenou destináciou nakoľko ide o štát východnej Ázie predstavuje Taiwan. Smartfón je k dispozícii prostredníctvom internetovej a kamennej predajne Xiaomi. V porovnaní s Čínou sa nezmenila ani cena, ktorá predstavuje cca 516 dolárov za verziu 8 GB RAM + 128 GB ROM. Lacnejšia varianta, ktorá ponúka 6 GB RAM a 128 GB ROM činí sumu cca 465 dolárov. Informácie o dostupnosti a cenách na európskom trhu zatiaľ nie sú známe.

Prečítajte si tiež!
Xiaomi má nové herné delo, ktoré ako prvé ponúka masívnych 10 GB RAM

Na dobré sa oplatí čakať

Hlavným lákadlom Mi 8 Pro je snímač odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený priamo v displeji. Senzor je citlivý na tlak, takže stačí priložiť prst a smartfón je odblokovaný. Displej s uhlopriečkou 6,21‘‘ si ponechá rozlíšenie 1080 x 2248 bodov, pomer strán 18,7:9 a AMOLED, ktorý bol v Mi 8. Smartfón bude možné odomknúť aj skenovaním tváre, avšak 3D Face Unlock je v tomto prípade nahradený infračerveným senzorom.

Smartfón obsahuje výkonný čipset Snapdragon 845 a 6 GB/ 8 GB operačnú pamäť. Vnútorné úložisko prinesie 128 GB, avšak bez možnosti rozšírenia pamäťovou kartou.  Rýchle nabitie batérie s kapacitou 3 000 mAh zaručí Quick Charge 4+. Smartfón ďalej obsahuje čoraz viac používaný USB-C port, no chýba pre niektorých obľúbený, iných zas možno zbytočný 3,5 mm jack. V neposlednom rade nebude chýbať ani operačný systém Android 8.1 (Oreo) s nadstavbou MIUI 10. Duálny fotoaparát je vybavený snímačom s 12 Mpx na zadnej a 20 Mpx na prednej strane. Súčasťou primárneho snímača je optická stabilizácia obrazu a objektív so svetelnosťou f/1.8. Druhý snímač pracuje s clonou f/2.4.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom