Oficiálne predstavenie smartfónov Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro pre Európu so sebou prinieslo aj prekvapivé uvedenie Lite verzie. Zariadenie Mi 10 Lite má byť najlacnejším 5G smartfónom na trhu, informuje Engadget.

Na európskom predstavení Xiaomi Mi 10 spoločnosť nečakane uviedla aj Lite verziu novej vlajkovej lode. Tá prinesie napriek nižšiemu výkonu či menšiemu displeju podporu 5G sietí, čím sa v kombinácii s jeho cenou stane najlacnejším 5G smartfónom na trhu. Mi 10 Lite má začínať na cenovke zhruba 350 €.

Napriek tomu, že si smartfón zachová podporu 5G sietí, prináša niekoľko kompromisov, čo sa výbavy a výkonu týka. Na prednej strane sa rozprestiera 6,57″ AMOLED displej bez zaoblených okrajov a výrezom v strednej časti, ktorý ukrýva 16 MPx selfie fotoaparát. Určite poteší implementácia snímača odtlačkov prstov priamo do displeja.

Kompromisy sa udiali aj na zadnej strane, hlavný snímač fotoaparátu dostal rozlíšenie iba 48 MPx. Jedná sa však o štvoritú zadnú kameru,

Srdcom smartfónu je procesor Snapdragon 765G, ktorý bude mať integrovaný 5G modul. Lite verzia Mi 10 taktiež disponuje 4160 mAh batériou s podporou rýchleho 20 W nabíjania. K dispozícii budú tri farebné verzie, a to biela, šedá a zelená. Novinka sa dostane do predaja už v máji za vyššie spomínanú cenovku 350 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom